"Perheen kunnian" takia murhataan jopa 5000 tyttöä ja naista joka vuosi maailmassa.
Näistä suurin osa muslimi valtioissa Lähi-idässä ja pohjois Afrikassa,ja enevässä määrin myös EUROOPASSA.
Islam on jäjestäytynyttä rikollisuutta ihmiskuntaa vastaan.
Monikulttuuri on petosta ja väärin suomalaisia kohtaan.Kunniamurhien määrät ovat vahvassa nousussa kaikkialla maailmassa.
Tähän ovat syynä islamilaisen fundamentalismin nousu ja soluttautuminen demokratioihin.kertoo DIANA NAMMI LOntoossa sijaitstevasta Iranin ja kurdinaisten oikeusjäjestöstä.
Rikollsten hyysäys loputtava,vain työperäiselle maahanmuutolle KYLLÄ. EI "KUNNIAMURHILLE"
Näistä suurin osa muslimi valtioissa Lähi-idässä ja pohjois Afrikassa,ja enevässä määrin myös EUROOPASSA.
Islam on jäjestäytynyttä rikollisuutta ihmiskuntaa vastaan.
Monikulttuuri on petosta ja väärin suomalaisia kohtaan.Kunniamurhien määrät ovat vahvassa nousussa kaikkialla maailmassa.
Tähän ovat syynä islamilaisen fundamentalismin nousu ja soluttautuminen demokratioihin.kertoo DIANA NAMMI LOntoossa sijaitstevasta Iranin ja kurdinaisten oikeusjäjestöstä.
Rikollsten hyysäys loputtava,vain työperäiselle maahanmuutolle KYLLÄ. EI "KUNNIAMURHILLE"
Vastaukset 27
Vanhimmat
suomessa on tehty tai tilastoitu, eli onko huolesi aiheellinen vai vain tyypillinen hyökkäys kansanryhmiä ja eri uskontoja kohtaan?
on vain ajan kysymys kun ensimmäinen tapahtuu...
Tyypillinen kysymys(hyökkäys kansanryhmää vastaan) onko kiellettyä kertoa totuuksia eri
uskonnoista ja rikollisryhmistä?
Oletko sharia-lain kannattaja,kun ilmeisesti kunnia murhat on mielestäsi cool ja ok.
Onko taas rasistista kertoa asista?Inhoan teitä
hyysäreitä jotka suljette silmänne islamin kauheuksilta,ja yritätte syyllistää asiallisenkin kritiikin.
Huuda nyt Puumalaista apuun,mutta nämä tiedot "kunniamurhista" ovat Daily Newsistä ja kansainvälisesti luettavissa,vaikka täällä Suomessa olisi minkälainen vaikenemisen sensuuri.
Jos Suomessa ei ole tapahtunut "kunnia murhia"edellyttääkö se että asiasta pitää vaieta ja sulkea silmät maailmalta.
Voi poloa että on
kauheeta kun ihmisryhmää loukataan,miltä noita naisita jotka tapettiin mahtoi tuntua?
Viaton heittäköön ensimmäisen KIVEN.
eri asiaa. Kukaan ei hyväksyä moisia hirmutekoja
eikä varmasti hyysää sellaisten tekijöitä, mutta ne tahot eivät vaikuta suomessa, eikä niille tule moiseen mahdollisuutta meillä.
On kuitenkin väärin syyttää kaikkia kansalaisia siitä jos osa sen fundamentalisteista toteuttaa moisia kauheuksia. Ei kaikki muslimit hyväksy itsekkään noita tekoja, eikä muidenkaan maiden muslimit. Shariaa ei kaikki harrasta eikä toteuta, joten sitä ei pidä yleistää koko kansakuntaa koskevaksi tai ko. uskonsuuntaa koskevaksi. esim. Afganistanisssa vain talebanit tunnustaa shariaa, samoin pakistanissa olevat fundamentalistit,tai saudeissa jotkut tahot, mutta näissäkin maissa suurin osa ihmisistä kieltää moisen hirveyden.
Käytetään järkeä ja toteutetaan asiallista ja inhimmillistä ajattelua, jolloin voimme vaikuttaa parantavasti eikä kiihottavasti.
..tai mikälie järkeä vailla hyysäri oletkaan. Muslimeja on suomessa vielä toistaiseksi niin vähän, etteivät rikolliset pysty piiloutumaan kovin hyvin.
Heidän määränsä kasvaessa nämä "eläimet" käyvät röyhkeämmiksi koko Suomalaista yhteiskuntaa kohtaan, kuten jo monessa muussa maailmassa on käynyt. Se on vain ajan kysymys.
Lääkkeet Suomen tervehdyttämiseksi: Vasemmistolaiset pitää pakottaa kuopan reunalle polvilleen ja niskalaukaus perään. Vakaviin rikoksiin(raiskauksiin, pahoinpitelyihin ja tappoihin) syyllistyneille muslimeille sama kohtalo. Sen jälkeen muut muslimit ulos Suomesta. Kiinalaiset ja intialaiset saavat minun puolestani jäädä, koska he osaavat yleensä käyttäytyä. Pääasia on, etteivät ole muslimeja.
kaikkialla maailmassa eivät tuomitse noita järjettömiä tekoja?
Esim. Theo van Goghin murhaa,toisaalta kyllä itketään naurettavista pilakuvista ja poltetaan lähetystöjä.En usko että maltillista islamia tai moderia islamia onkaan olemassa.
Tuo uskonto on ääristynyt ja vääristynyt ja sotkettu politiikan välikappaleeksi,mutta se tuhoaa lopulta itsensä,eikä kalifaattia eli Islamilaista maalmanhallitusta synny ikinä.
Kun muslimit tuomitsevat kunniamurhat ja muut vääryydet,sinä päivänä olen heidän paras kaverinsa. EI islam fobiaa...
"eri asiaa. Kukaan ei hyväksyä moisia hirmutekoja
eikä varmasti hyysää sellaisten tekijöitä, mutta ne tahot eivät vaikuta suomessa, eikä niille tule moiseen mahdollisuutta meillä. "
Ne tahot vaikuttavat todellakin jo Suomessa ja tulevaisuudessa enemmän, vaikket hirvittävällä tyhmyydelläsi sitä kykene tajuamaan. Ne muslimit, jotka nimellisesti eivät hyväksy islamin hirmutekoja, ovat käytännössä helvetin heikkoja typeryksiä, tai vain valheellisesti niitä vastaan, joka tarkoittaa heidän käytännössä hyväksyvän sen.
Mitä pidit Oulussa viime kesänä tapahtuneesta raiskauksesta, jossa suomalainen naisuhri oli lopuksi fistuloitu saksia käyttäen. Jos et jaksa googlettaa, niin voin suoraan sen tarkoittavan naisen vaginan ja peräaukon välisen lihan leikkaamista tai ampumista auki. Jos te saatanan hyysärit jatkatte tuota kuvottavaa pelkurimaista valehteluanne, niin tuon yllämainitsemani kuvottavan tapauksen muistiinne vielä monta kertaa.
"eri asiaa. Kukaan ei hyväksyä moisia hirmutekoja
eikä varmasti hyysää sellaisten tekijöitä, mutta ne tahot eivät vaikuta suomessa, eikä niille tule moiseen mahdollisuutta meillä. "
Ne tahot vaikuttavat todellakin jo Suomessa ja tulevaisuudessa enemmän, vaikket hirvittävällä tyhmyydelläsi sitä kykene tajuamaan. Ne muslimit, jotka nimellisesti eivät hyväksy islamin hirmutekoja, ovat käytännössä helvetin heikkoja typeryksiä, tai vain valheellisesti niitä vastaan, joka tarkoittaa heidän käytännössä hyväksyvän sen.
Mitä pidit Oulussa viime kesänä tapahtuneesta raiskauksesta, jossa suomalainen naisuhri oli lopuksi fistuloitu saksia käyttäen. Jos et jaksa googlettaa, niin voin suoraan sen tarkoittavan naisen vaginan ja peräaukon välisen lihan leikkaamista tai ampumista auki. Jos te saatanan hyysärit jatkatte tuota kuvottavaa pelkurimaista valehteluanne, niin tuon yllämainitsemani kuvottavan tapauksen muistiinne vielä monta kertaa.
nuo hirmuteot ja joku yksittäinen murha ei kuvaa koko asiaa. Pilakuvien peräänkin huutaa pääosin juuri nuo fundamentalismia edustavat tahot. Sillä ns. tavis muhamettilaiset ei juuri reagoi asiaan ja ymmärtävät sen satiirin, mitä ko. kuvat edustaa.
Politiikka ja uskonto pitäisi kaikkialla eroittaa toisistaan, niin myös suomessa jossa kirkko on yhä liian voimakkaasti mukana, yhteiskunnallisessa vaikuttamisessa.
Vietnamilaiset ja aasialaiset tekee TÖITÄ.
NO problem muiden kulttuurien edustajien kanssa vain normali kanssakäymistä.Muslimit ovat röyhkeitä, kieroja ja uskonto rasisteja.
Olen töissä kansainvälisessä yhteisössä. MUSLIMEIHIN VITTUUNTUNUT.
että myös intialaisissa sekä kiinalaisissa on islamisteja ja paljon. Miksi sitten he olisivat eriasemassa, vai johtuuko se juuri tuosta tietämättömyydestä ettei tiedetä noissakin kansallisuuksia edustavissa ihmisissä olevan, tuota vihaamaasi uskonnonsunnan harjoittajia.
Jos tutustut eri uskontojen tekemiin hirmutöihin, niin sinun hyväksymäsi uskonnot, eli katolilaisuus, protestanttisuun ja sitä kautta luterilaisuus on tehneet hirmutöitä enemmän kuin halutaan tunnustaa ja yhä vielä ne siunaa aseet joilla noita hirmutöitä jatketaan, kaikkialla maailmassa. Kohteina lapsia,naisia, vanhuksia, miehiä, valkoisia ja mustia.
Kristinusko ei kuitenkaan kehoita ketään tappamaan vääräuskoisia ja palkitse siitä teosta paratiisilla.
Eikä intia ja kiinan muslimit ole eri asemassa he vain toteuttavat iSLAMIA oikein ja lempeämmin.
ATEISTI
ja esim. KALEVALAA voidaan pitää parempana kirjana,kuin näitä Muhameddin kopioituja hourailuja raamatusta. ROSVO JEDDASTA
Tiesin jo ennen viestiäsikin Kiinassa ja Intiassa olevan muslimeja, enkä kelpuuttaisi näidenkään maiden muslimeja tänne. Tarkoitin lähinnä ns. tyypillisiä kiinalaisia ja intialaisia, jollaisia mediassa usein esiintyy. Muslimien kulttuuriin kuuluu niin paljon raakaa ja ihmisiä alistavaa väkivaltaa, sekä sairaalloista toisten henkistä kontrollointia, että koko uskonnon pohja vaikuttaa mädältä. Tarkoitan sillä myös sitä, että muslimeissa on suhteettoman paljon vääriä käytöstapoja omaavia ihmisiä.
Nykyaikana Islamin nimissä harjoitetaan ehdottamasti eniten ja pahimpia hirmutekoja, ellei
nykyistä villiksi päästettyä kapitalismia lasketa uskonnoksi. Liekö sekään yhtä paha. Minä olen lukenut katolilaisuuden aiheuttamista hirmuteoista , enkä hyväksy niitä. Kuitenkin nykyhetki merkitsee kaikken eniten.
Aiotkos sinä hölmöläinen muuten puolustella arabien raiskausrikoksia? Ovat nimittäin suhteellisesti tilastojen kärjessä.
Ali Kärhämä kummat on oikeessa Shiaat vai persut?
SUNNI-SUUNISTAJA.
Tuo musta raamattu. Kalevala on todellakin koraania parempi ja ehkä jopa totuudenmukaisempi kirja, vaikka onkin satua.
Olet täysin oikeassa. Hyvä meininki...
Haaremin HEIKKi
Luulin jo saavani haukkuja, joihin olisin voinut vastata kertovani totuuden vieläkin pirullisemmalla tavalla.
kärjessä ainakin suomessa on virolaiset.
Suomeen se harmonisoi niin ihanasti monikulttuurista yhteiskuntaammee...
IHANNEVÄVYN APPIUKKO
Viro on kumma poikkeus siitä, että joka kolmas virolaisnainen on raiskattu kotimaassaan. En muista varmasti oliko jopa joka toinen. Luin uutisen pari vuotta sitten sanomalehdestä. Tekijöinä syntyperäiset virolaiset. Virolaisraiskaajille kuuluisi myös laittaa kova kovaa vastaan. Rankka pakkotyö olisi asiaankuuluva rangaistus heille, sekä myös muslimiraiskaajille. Tätä ja monia muita epäkohtia ei saada korjattua, ennenkuin Suomen rikollisia ja pedofiileja rakastava oikeuslaitos korvataan edes vähäisessä määrin rehellisillä ihmisillä. Suomen kansan pitää tajuta vaatia sitä. Kuvainnollisesti asfalttiryrän allaolon ei pitäisi mikään ylpeyden aihe kenellekään. Hieman yleistäen Suomen kansa on melko rietas poikkeus, jos verrataan ihmisten itsensäarvostusta muihin eurooppalaisiin. Tämä koskee meilestäni ainakin suuria pullamössöikäluokkia(hiukan yleistäen), jotka ovat ilolla luovuttaneet vallan kolmelle suurimmalle roistopuolueelle.
Miten on arabirikollisten osuus Ruotsissa, Norjassa tai Ranskassa? Raiskauksissa ovat käsittääkseni kärjessä.
Kirjoitat niin yli-iloisen oloisesti, ettet voi olla tosissasi. =)
jatkuvasti perseeseen ja mun täytyy antaa suklaaosastoo sen kavereillekin Mustafalle ja Hassanille.Kuuluu kuulemma kulttuuriin sanoo Ahmed.Peppu on tosi kipeenä...
Heidimaria Hyvinkää
tajua että islamissa ei saa kysellä ja käyttää järkeään.Se on lukutaidottomille musta karvaisille elukoille tarkoitettu uskonto...
Eli itsenäisesti ajattelevasta ei voi koskaa tulla muslimia.SIKA on HYVÄÄ
Jos olet niin heikkoluontoinen, ettet osaa pitää puoliasi. Heikot jyrätään pahassa maailmassa. Vai mitä provoilija?
Missä sä Shiialaisia näät?
aivankuin kerran aiemmin historiassa.
Slobodan tiesi mikä odottaa...
Onneksi ainakin Persut vastustaa tota pakko Islamskeidaa.Suomi SUOMALAISILLE!!!