Tepsi saavan oikeen ketään riveihinsä, onneksi ei alkavalla kaudella voi liigasta pudota. Siinä lienee haastetta, kun yritätte saada TPS:n kymmenen parhaan joukkoon.
10.8 näen itse ainoa Tepsin pelin, kun tulette Kupittaalle saamaan selkäänne!
10.8 näen itse ainoa Tepsin pelin, kun tulette Kupittaalle saamaan selkäänne!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sutelan tekemiset tulee seuralle kalliiksi. Ehkä tällä nykyisellä porukalla pelataan TuToa vastaan. Ellei sitten.......... No katotaan ensi viikolla?
siis liigasta ei voi pudota?
kyllä voi jos mestisjoukkue voittaa tasonmittauksen ja läpäisee ehdot.
viime kaudella ei voinut tippua mutta tällä kaudella voi.
Tps pelaa kaudella 2008-2009 mestistä.
Kaudella pudota, valitettavasti... Vasta kaudella 08-09 pelataan avointa liigaa!
..nimilista ole yhtään vakuuttavampi
Tero Forsell tuliessaan TPSään olisi täysin selvä ykkössentteri.
Hah, tullessaan. Nimenomaan niin. Mieshän on maininnut, että hän pelaa sm-liigaa vain ja ainoastaan TUTO:ssa. Harmi kyllä, varmaan meni äijältä hermot, kun ei saanut vastuuta Tepsissä hyvinä aikoina.
Ihme äijä, täytyy sanoa. Varmasti olisi nyt käyttöä Tepsissä
Karsintojen kautta.vai etkö tiennyt?
no ei tietenkään tiedä sillä Kun ei halua tietää.Tps saa tutolta turpiin!
Mieltä siitä, että TPS saa TuTolta turpaan, olen TuTon faneihin lukeutunut jo vuosia. Mutta ihan tosissaan, liigakarsintoja ei pelata, vaan tasonmittaus samalla tavalla kuin viime kaudellakin, eli nousta voi, mutta pudota ei.
Kaudella 08-09 pelataan liigakarsintoja, eli silloin liigan viimeinen voi myös pudota!