Työntötahti?

-aloittelija

Millaisella tahdilla naiset tykkäätte että mies kaluaan liikuttelee (suunnilleen montako vetoa minuutissa)... olen näissä hommissa aloittelija enkä tiedä onko alan leffojen vauhdikas malli sitä mitä tosi elämässä myös halutaan?

24

13427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      kauhealta, jos mies vaan rynkyttää hirveetä tahtia. Paras on suht rauhallisesti, vähän tahtia vaihdellen, rytmikkäästi.

    • ehtottomasti on

      498 työntöä minnuutissa.

      • oli siis

        työntötahdista eikä parran tahdista. Eikö mainitsemasi intensiteetti ole partasuulle aika vaikea?


      • ehtottomasti on
        oli siis kirjoitti:

        työntötahdista eikä parran tahdista. Eikö mainitsemasi intensiteetti ole partasuulle aika vaikea?

        Ehdottomasti on, parta suuhunihan minä sitä otankin, mutta senhän sinä tiesitkin jo?


    • näin naisena

      että in-out-rynkytys on hirveetä

      hydraulipumppu on hyvä työkalu mut ei sängys

      • Nainen ole!

        Akkaa pitää nussia niin että naisen veren maun voi maistaa omassa suussaan.


      • meillä
        Nainen ole! kirjoitti:

        Akkaa pitää nussia niin että naisen veren maun voi maistaa omassa suussaan.

        kyll se olen minä joka thdin määrään
        muija pysyköön hiljaa kun työnnän koko
        parrun sisään ja saatan vetästä persreikää


    • simanen

      Omasta mielestäni kaikkein loistavinta on tosi keskittynyt tapa. Useimmiten ainakin aluksi tutkiva ja hapuileva. Siinä on helppo itse rentoutua ja hakea omia tuntemuksia myös. Jos mies oikein fiilistelee ja hakee uusia kohtia ihan rauhallisesti niin nam. Sivuttaisliikkeet on myös kivoja ja vartalon painolla ja suutelulla ja lämmöllä ja paljolla muulla on iso osa iloa. Tilanteen pitää myös olla rauhallinen, ettei mieli ole muualla ja mieti turhia.

      Vasta vähän ajan päästä sisään ulos touhua, mutta sitäkin tunnelman mukaan. Ihan lopuksi tuo tapahtuu jo melkein itsestään, kun mies kiihdyttää loppua kohti ja itsekin on maaliviivoilla. Tuohon "prosessiin" ei ihan nuori mies varmaan yllä, mutta ei ne vanhemmatkaan aina (:

      Ylipäätään se leffojen tyyli on tehty kuvauksellisuutta ajatelleen, ei juuri muuta. Tosi hyvä oivallus, ettei tosiaan välttämättä ole paras kotioloissa.

    • naisen:)

      vastaus tässä. Ihanaa, kun olet ajatellut asiaa naisenkin kannalta. Olen varma että jo nyt olet parempi seksikumppani, kuin monista miehistä tulee koskaan.

      Ja asiaan. En pidä ollenkaan sisään-ulos pumppaamisesta, siis en ollenkaan...
      Kaikki muu mitä seksin aikana tehdään on sitä parasta; suutelu varsinkin, hyväily, nuoleminen, rutistelu, sively, kuiskailu, kutettelu..
      Siis se, että nautitte toisistanne, näytät kiumppanillesi, että haluat hänenkin nauttivan.
      Kuuntelet hänen vartaloaan, niin huomaat helposti mikä tuntuu hyvältä, ja jatkat sitä..

      Tähän vastaa noin sata höylääjää heti ja kertoo kuinka ainakin HE OSAAVAT höylätä kunnolla, että lastut senkun lentelevät.. No se on miehen orgasmin takia, ei naisen..

      Älä kartso alan leffoja, ainakaan pornoleffoja. Kerron ne lyhyesti tässä; kaksi, tai kolme miestä höylää yhta naista kaikkiin reikiin ja joka puolelta noin puoli tuntia, sitten ne kaikki runkkaavat sen naisen päälle, yleensä naamalle..
      Arvaa, onko naisella muhkea olo? Mua oksettaa tuollainen alistaminen ja häpeä..

      Kuuntele naistasi, älä kavereitasi. Jokainen nainen on erilainen ja pitää eri asioista. et voi, kuin opetella jokaisen alusta asti..
      Onnea harjotteluun...

    • tyttö yli30 vee

      Hitaasti ja oikein lähellä ....näin parasta minusta...

    • Neiti Hekuma

      Kuuntelemalla, katselemalla, aistimalla kaikin tavoin opit lukemaan naisestasi, mitä hän haluaa.

      Itse olen ainakin senverran vaihtelunhaluinen ja mielialaeläjä, että toisinaan nautin hellästä ja hitaasti rakastelusta, toisinaan taas kunnon kovasta ja rajutahtisesta kepityksestä.

      • Risto Reipas

        Fiilisten mukaan. Ainahan ne eivät mene yhteen, mutta aika äkkiä sitä oppii lukemaan toisen eleistä mitä on vailla.
        Välillä hidasta rakastelua, välillä rajua naintia. Nainen saa yhtä paljon nautintoa kun työnnät kaksi työntöä minuutissa aivan pohjaan saakka tai kun pumppaat seinää vasten 20 työntyä minuutissa.


      • tietysti!

        Taas pitää miehen kyetä tulkitsemaan eleitä ja lukemaan ajatuksia. On se vain kumma, että asioita ei voida tai pystytä kertomaan suoraan. Olisihan se vissiin liian yksinkertaista!


      • Neiti Hekuma
        tietysti! kirjoitti:

        Taas pitää miehen kyetä tulkitsemaan eleitä ja lukemaan ajatuksia. On se vain kumma, että asioita ei voida tai pystytä kertomaan suoraan. Olisihan se vissiin liian yksinkertaista!

        Taisit lukea vastaukseni hieman turhan hätäisesti - aloitin sen sanalla "KUUNTELEMALLA". Tarkoitin sillä sekä sanojen, ääntelyn, että muiden nautinnon äänien kuuntelemista. Tottakai seksin aikana on hyvä myös jotain hetkeen sopivaa keskustella puolin jos toisinkin.

        Vastaukseni alkuperäinen pointti kuitenkin oli, ettei ole yhtä ainoaa oikeaa työntötahtia edes yhden ja saman naisen kanssa.

        Onneksi rakkaalleni ei tarvitse aktin aikanakaan vääntää kaikkea rautalangasta... Hohhoijaa..


    • katunoppa

      Nelitahti,imu ,puristus työ ja boiis.

      • Anonyymi

        Oma muija ol iaika kokematon kun alettiin seksiharrastus,see kyllä huohottaa vaan enempi ja ynisee kun minä rynkytän ja poljen pohjaan niin oikeen nytkähtää.
        Että parastase on kun kunnolla saa eikä mitään hitaita hivutuksia


    • Anonyymi

      120 työntöä minuutissa on vakiotahti. Ja saman verran vetoja siinä sivussa.

    • Anonyymi

      Paras tahti on kun nainen laukee puolen minuutin päästä ja minuutin päästä uudelleen, tosi on !!!

    • Anonyymi

      Hitaastija rauhallisesti tuntuu minusta paremmalta ainakin aluksi, voi sitä sitten myöhemmin vähän kiihdyttää tahtia, kun molemmat alkaa olla lähellä laukeamista. Tai voi pysyä kokoajan syvällä sisällä ja tehdä siinä lyhyttä nopeampaa liikettä.

      • Anonyymi

        Näin meilläkin ja lopussa sitten oikein vaudilla loppuun.


    • Anonyymi

      Ensin pillun huulia mulkulla hieroen ja sitten pikku hiljaa porautuen pillun sisään kiihdyttäen tahtia.

    • Anonyymi

      Avattu: 2007-06-16 11:35:20

    • Anonyymi

      Oman rakkaani kanssa ainakin vaihtelee.
      Joskus tykkää ihan hitosti rynkyttämisestä ja joskus taas vetää hitonmoiset multiorkut rauhallisista, hieman epäsäännölliseen tahtiin tehdyistä työnnöistä.
      Silloin vielä vaihtelen vähän meininkiä, välillä "kutittelen" huulia vähän kuin uittamalla terskaa huulten välissä max 2-3cm mitan verran ja sitten yllättäen työnnän pohjaan asti ja painan voimakkaasti vielä. Muutaman kerran siten ja sitten ehkä jähmetyn aloilleni hetkeksi. Sitten taas muljuttelen kärkeä huulten välissä, sitten jotain normityöntöjä. Vähän niinkuin yllätysmomenttia kehiin, kulta ei tiedä yhtään, millainen työntö seuraava on.
      Mutta välillä sitten tosiaan vaan sellaista kunnon nylkytystä, nopeita koko kullin mittaisia työntöjä siihen asti, kunnes tulee.
      Riippuu ihan, millä fiiliksillä muija on.

      • Anonyymi

        Niin ja silloin kyllä aina, kun pannaan lusikka-asennossa, nylkytän kuin koira.
        Muija sanoo, että siinä asennossa se tahti tuntuu kaikista parhaimmalta. Ja siemensyöksy ja sitä kautta koko oma orkkunikin tuntuu parhaimmalta, kuten itse yhdyntäkin.
        Hänen pillunsa on jotenkin tiukempi tuossa lusikassa, vaikka tiukka pimu on muutenkin kyllä.


    Ketjusta on poistettu 98 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      326
      2983
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      64
      2721
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      123
      1747
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1460
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1293
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      149
      1238
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1100
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1089
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1030
    Aihe