Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Raportti: OLS-Norrvalla

Ensimmäiset 25 minuuttia tiukkaa keskialueen pallottelua. Sitten OLS ottaa pelin hallintaansa loppuajaksi. 1-0 ihmeellisestä pompputilanteesta, jossa Norrvallan tappivahti (
5559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

taas vaihteeksi perkele!

Äänestä

Se unohtui mainita, että lipun hinta 5 euroa oli liikaa, mutta vastaavasti makkarat 1 euron hintaan olivat hintansa väärtti. Kolme makkaraa meni tällä kertaa pötsiin. Sinapin kera tietysti, nam. Niin ja yleisömäärä arviolta 48. Ja olipa siellä väentungoksessa Harri Kampman scouttaamassa liigajoukkueelle.

Kysykää pelistä tai tunnelmista, jos on kysyttävää.

Äänestä
  • Oliko tunnelmaa ja söitkö makkarat sinapin kera?

    Äänestä

  • Penax kirjoitti:

    Oliko tunnelmaa ja söitkö makkarat sinapin kera?

    kuulu silloin tällöin. Se tunnelmasta. Ja jotain huutoja sieltä täältä. Makkarat meni sinapin kera.

    Äänestä

  • Monariveikko kirjoitti:

    kuulu silloin tällöin. Se tunnelmasta. Ja jotain huutoja sieltä täältä. Makkarat meni sinapin kera.

    kävin äsken katsomassa kolmosen ottelua KTP-VKajo. Päättyi 2-2. Oli jo ensimmäisen jakson jälkeen 0-2, huhhuh, ja eka maali kotkalle tuli jotain 80min jälkeen. Makkaraa ei ollut, mutta ei ollut kyllä sisäänpääsymaksuakaan. Peli oli kyllä ihan hyvää tasoa, Kajon pojilla meinas vain loppua kohden kunto loppua. Yleisöä varmasti n. 100.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Monariveikko kirjoitti:

Ensimmäiset 25 minuuttia tiukkaa keskialueen pallottelua. Sitten OLS ottaa pelin hallintaansa loppuajaksi. 1-0 ihmeellisestä pompputilanteesta, jossa Norrvallan tappivahti (

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu