minua kiinnostaisi tietää eräs asia

tony kakko fani

voisikos joku ystävällinen henkilö kertoa mulle ku mua kiinnostais tietää minkä piisin tony kakko on sanottanu ari koivuselle? :) kiitos paljon jos joku vaivautuu vastaamaan!

4

1182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmm...

      Kerran olen päässyt kuulemaan, ja kuulostaa hyvin pitkälti Unian jämäbiisiltä... Oudohko poppaava viritys, ja lyriikatkin tuntuvat kertovan - yllättäen - unista.

      Itse olen kyllä ihan tyytyväinen, että kyseisestä kappaleesta päästiin Sonatan osalta eroon... kaikella kunnioituksella Kakolle, mutta ei tuo miltään parhaan päivän sävellykseltä kuulosta... vaikka eihän tuota tietenkään tiedä, miten sitä on Aria varten muokattu. Biisi kuulostaisi aika popilta jopa Sonatalle, vaikka tekijästä onkin kappaleen kuullessaan aika vaikea erehtyä.:)

      • allan1234

        Losing my insanity toimii muuten koivusen laulamana ihan helvetin hyvin. Omasta mielestä se ei oo kyllä sävellyksenä ollenkaan samassa linjassa, kuin Unia-levyn biisit, jotka on enemmän proge-henkisiä. Koivusen levyltä kuitenkin ehdottomasti yksi parhaista ellei paras.


    • drunkenman

      Sonata Arctica on säveltänyt "Losing my Insanity" biisin Ari Koivuselle.
      Mielestäni Ari Koivusen esittämänä se on todella hyvä.

      • tony kakko fani

        joo kiitoksia paljon ! itekki löysin täältä jostaki netistä sen piisin ja kyllä hyvältä kuulostaa mielestäni arin esittämänä. en kyllä osais kuvitella sonatan esittämänä, eikä välttämättä yhtään näi hyväkää olis vaikka muuten sonatasta enemmän tykkäänki. kyllä se koivunenki menee :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4592
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1837
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1540
    4. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1016
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      981
    6. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      103
      930
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      913
    8. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      842
    9. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      45
      807
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      798
    Aihe