Presidentti, heinäluoman kaudella demarit on vakiinnuttaneet asemansa kolmen suurimman puolueen joukossa, lisäksi heinäluomaa arvostetaan yli puoluerajojen ja hän on muutenkin tosi sympaattinen henkilö.Nämä ylivertaiset avut omaavana poliitikkona Eero Heinäluoma olisi ylivertainen presidentti, ja nimenomaan KOKOKANSAN PRESIDENTTI.
HEINÄLUOMASTA
Seuraava
3231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
olisi presidentti ainesta ,tosin en usko että hän vaaleissa pärjäisi, mutta olisiko muita keinoja? voisiko esim. Lipponen tai Tiitinen jotenkin vaikuttaa, tai SAK ,olisiko se mitenkään mahdollista valita presidentti tältä pohjalta, nimittäin silloin Eero Heinäluomalla olisi hyvät mahdollisuudet tulla valituksi!
Edustavuuden, älykkyyden ja kielitaidon puute tekevät Heinäluomasta epäsopivan presidentiksi.
Ei nykyisin enää kielitaitoa tarvita. Poliitkoita ei arvosteta, ahkeruuden, rehellisyyden eikä ajatustenkaan vuoksi. Pelkkä pituus ratkaisee menestyksen. Muulla ei ei väliä ja kyllähän heinis on pitkä kuin tatarin korsi.