Usko ikuiseen rakkauteen?

skorpioni-akka

Eli, eikö skorpparit ole aina näitä ikuiseen rakkauteen uskojia, jotka tekevät kaikkensa suhteen eteen?
Itse olen vahvasti sitä mieltä, että jos seurustellaan ,seurustellaan tosissaan (ellei toisin sovita) ja naimisiin meno ja lapset hankitaan jos halutaan. Ei olla "päivä kerralaan" -ihmisiä, vaan halutaan elää loppu elämä ja mahdollisimman pitkään sen oman kumppaninsa kanssa?
Minulla ainakin menee hermot näiden päivä kerrallaan-ihmisten kanssa, jotka luovuttavat heti vaikeuksien edessä eivätkä "uskalla" suunnitella tulevaisuutta!!
Monen skorpionin kanssa olen tästä puhunut, ja heidän tulevaisuuden suunnitelmiin on aina kuulunut se tämän hetkinen kumppani.
Muutenkin skorpionit selviävät mahdollisimman vähillä (jopa yhdellä) parisuhteilla elämässä, eli rakastavat tosissaan ja haluavat olla sen tietyn kanssa ikuisesti.

Eikös asia näin ole? ;)

8

2225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Työkaverina skorpioni.

      Nainen oli naimisissa,ja vuosien aikana hänellä muita miehiä avioliiton ohessa.

      • tuo nyt...

        on jo poikkeuksellista skorpparilta ! satutko tietämään tämän naisen tarkempaa syntymäaikaa?


    • SkopuÄn

      Minä rakastuin ensisilmäyksellä ja tiesin että tuossa on Minun Ihmiseni.
      2 suhdetta tätä ennen, ikää jo yli 30. Nyt haluan asettua ihan aloilleni kultani kanssa. Nyt on vielä pakko edetä päivä kerrallaan, mutta kohta helpottaa.. en rupea syitä erittelemään.
      Mutta totta tuo, että rakastan tosissani, ja vihaan pettämistä ja valehtelua. (siihen edelliset suhteet päättyivätkin minun toimestani.)

    • Ryby

      Omalla kohdallani on se ikuisuus mielessä, toisaalta nouseva jousimies lataa mukavasti vapauttakin;)
      Ristiriitaa aina suhteissa, haluan olla, ja en halua...
      Levottomuus sisällä ei rauhoitu, ja etsintä vaan jatkuu..
      Kun tulisesti rakastun on vain HÄN numero 1 elämässäni.
      Ota nyt sit tuosta jotenkin selvää(?)

    • olen tällainen

      Kumppani loppuelämäksi, ei leikkitä rakkaudella. Usko ikuiseen rakkauteen.

      Mutta sitten taas ehdoton jos kumppani menee vieraisiin tai lyö niin ei voi elää sellaisen kanssa. joten itselläni kumppani vaihtunut 3 kertaa noiden syiden takia.

      skoppukaNainen

      • marjaana74

        ainakin täysillä ja olen suhteessa täysillä. Jos sit tapahtuu jotain mikä ei sitten olekkaan hyvä, sitten tunteet myös häviävät. Ja kyllä mies on aina mukana suunnitelmissa, jos sellainen on. Nyt nautin vapaudesta :))


    • skorppari-akka

      Joo noinhan se menee,itsekkin olen pettynyt
      muutamaan otteeseen.Itte uskon rakkauteen,ikuiseen sellaiseen mutta ei se oo niin helppoo.
      Lyöminen,henkinen väkivalta ym. kyllä siinä rakkaus rapisee.
      Skorppiooni on niin ehdoton,mut jos oikea osuu
      kohalle niin kyllä se voi olla sitte mahtavaa
      Hyvää kesää,

    • ..........

      aivan=) miehiä on ollu paljon mutta kun se rakas ihminen löytyy niin skorppari on uskollinen aina ja mä oon monesti ukkoni kanssa puhunu "....ja sitte ku me ollaan vanhoja....." ja sitä rataa,se kertoo aika paljon suhteesta ja siitä että me ollaan valmiita ikuiseen rakkauteen=)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      139
      3877
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      336
      2792
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2219
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      45
      2073
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      14
      1803
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1595
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      147
      1321
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1232
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      90
      1053
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      1031
    Aihe