Usko ikuiseen rakkauteen?

skorpioni-akka

Eli, eikö skorpparit ole aina näitä ikuiseen rakkauteen uskojia, jotka tekevät kaikkensa suhteen eteen?
Itse olen vahvasti sitä mieltä, että jos seurustellaan ,seurustellaan tosissaan (ellei toisin sovita) ja naimisiin meno ja lapset hankitaan jos halutaan. Ei olla "päivä kerralaan" -ihmisiä, vaan halutaan elää loppu elämä ja mahdollisimman pitkään sen oman kumppaninsa kanssa?
Minulla ainakin menee hermot näiden päivä kerrallaan-ihmisten kanssa, jotka luovuttavat heti vaikeuksien edessä eivätkä "uskalla" suunnitella tulevaisuutta!!
Monen skorpionin kanssa olen tästä puhunut, ja heidän tulevaisuuden suunnitelmiin on aina kuulunut se tämän hetkinen kumppani.
Muutenkin skorpionit selviävät mahdollisimman vähillä (jopa yhdellä) parisuhteilla elämässä, eli rakastavat tosissaan ja haluavat olla sen tietyn kanssa ikuisesti.

Eikös asia näin ole? ;)

8

2257

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Työkaverina skorpioni.

      Nainen oli naimisissa,ja vuosien aikana hänellä muita miehiä avioliiton ohessa.

      • tuo nyt...

        on jo poikkeuksellista skorpparilta ! satutko tietämään tämän naisen tarkempaa syntymäaikaa?


    • SkopuÄn

      Minä rakastuin ensisilmäyksellä ja tiesin että tuossa on Minun Ihmiseni.
      2 suhdetta tätä ennen, ikää jo yli 30. Nyt haluan asettua ihan aloilleni kultani kanssa. Nyt on vielä pakko edetä päivä kerrallaan, mutta kohta helpottaa.. en rupea syitä erittelemään.
      Mutta totta tuo, että rakastan tosissani, ja vihaan pettämistä ja valehtelua. (siihen edelliset suhteet päättyivätkin minun toimestani.)

    • Ryby

      Omalla kohdallani on se ikuisuus mielessä, toisaalta nouseva jousimies lataa mukavasti vapauttakin;)
      Ristiriitaa aina suhteissa, haluan olla, ja en halua...
      Levottomuus sisällä ei rauhoitu, ja etsintä vaan jatkuu..
      Kun tulisesti rakastun on vain HÄN numero 1 elämässäni.
      Ota nyt sit tuosta jotenkin selvää(?)

    • olen tällainen

      Kumppani loppuelämäksi, ei leikkitä rakkaudella. Usko ikuiseen rakkauteen.

      Mutta sitten taas ehdoton jos kumppani menee vieraisiin tai lyö niin ei voi elää sellaisen kanssa. joten itselläni kumppani vaihtunut 3 kertaa noiden syiden takia.

      skoppukaNainen

      • marjaana74

        ainakin täysillä ja olen suhteessa täysillä. Jos sit tapahtuu jotain mikä ei sitten olekkaan hyvä, sitten tunteet myös häviävät. Ja kyllä mies on aina mukana suunnitelmissa, jos sellainen on. Nyt nautin vapaudesta :))


    • skorppari-akka

      Joo noinhan se menee,itsekkin olen pettynyt
      muutamaan otteeseen.Itte uskon rakkauteen,ikuiseen sellaiseen mutta ei se oo niin helppoo.
      Lyöminen,henkinen väkivalta ym. kyllä siinä rakkaus rapisee.
      Skorppiooni on niin ehdoton,mut jos oikea osuu
      kohalle niin kyllä se voi olla sitte mahtavaa
      Hyvää kesää,

    • ..........

      aivan=) miehiä on ollu paljon mutta kun se rakas ihminen löytyy niin skorppari on uskollinen aina ja mä oon monesti ukkoni kanssa puhunu "....ja sitte ku me ollaan vanhoja....." ja sitä rataa,se kertoo aika paljon suhteesta ja siitä että me ollaan valmiita ikuiseen rakkauteen=)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe