piikkiöön

bussilla

osaisko joku neuvoa mitkä bussit menis turun keskustasta piikkiöön ja paljon maksaa jos jää raadelmassa pois..bussin tarttis mennä helsingintietä..

4

1240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kautta?

      Helsingintie on moottoritie eli 1-tie.
      Tarkoittanet vanhaa ykköstä eli 110-tietä.
      111 ajaa vanhaa ykköstä , kuten myöskin lähes kaikki muut bussit Raadelmaan saakka , jolleivat poikkea Kaarinan / Paraisten suuntaan.
      Eli esim. Vanion autot Saloon suuntaan. Samoin Taalintehtaan suuntaa. Friman / Hanko jne...
      Salon suuntaan menee tämän tästä autoja.
      Lähiliikenteessä tuo 111 ja 116.
      Hintaa pitäisi olla Matkahuollon taksojen mukaisesti n. 3,80€ (16km) (Ei express).

      • sinulle..

        siis juurikin sitä vanhaa ykköstä tarkoitin,en moottoritietä;)
        jaksaisitkohan vielä auttaa tyhmää kun mun pitäis arkiaamuisin olla 9 raadelmassa ni mihinköhän aikaan menis bussi keskustasta että ehdin..?yritin aikataulua kattoa monestikin mut on kyllä tosi epäselvä enkä oo varma ymmärsinkö oikein et mun pitäis 7.45 bussilla mennä koska muut ei ilmeisesti näin kesällä kulje..?tulee vaan aika pitkä aika joka aamu odotella turhaan piikkiössä jos näin on,ku alkaa työt tosiaan vasta 9..


      • pitäisi päästä
        sinulle.. kirjoitti:

        siis juurikin sitä vanhaa ykköstä tarkoitin,en moottoritietä;)
        jaksaisitkohan vielä auttaa tyhmää kun mun pitäis arkiaamuisin olla 9 raadelmassa ni mihinköhän aikaan menis bussi keskustasta että ehdin..?yritin aikataulua kattoa monestikin mut on kyllä tosi epäselvä enkä oo varma ymmärsinkö oikein et mun pitäis 7.45 bussilla mennä koska muut ei ilmeisesti näin kesällä kulje..?tulee vaan aika pitkä aika joka aamu odotella turhaan piikkiössä jos näin on,ku alkaa työt tosiaan vasta 9..

        Aikataulujen ajat siis Piikkiön aikoja , joten bussi on Raadelmassa hieman aiemmin. Turun lähtöaika on linja-autoasemalta tai torilta (lähiliikenne).
        Mutta aika heikosti näyttää kesällä busseja menevän juuri tuohon aikaan.

        Tuo osui äkkiseltään silmään.
        Vainio Turku-Salo bussi
        Turusta 8:30 Piikkiössä 8:50 M-P

        Kannattaa yrittää neuvotella työnantajan kanssa työajan liukumasta , sopimattomien vuorojen takia.


      • Kulkija.

        Itse asiassa 110-tien nimi on Helsingintie, Piikkiön kohdalla ainakin.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45251
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25996
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      325
      15677
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11203
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      171
      10805
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8488
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6491
    Aihe