TODELLISET KILOMETRIT

Onko totta että jos pitää trippi mittaria pohjassa ja laittaa virran päälle, ehkä joudut hetken kyllä rämpyttämään virtaa päälle, mutta kuitenkin..
Eli onko ne todellakin todelliset kilometrit mitkä trippi mittari sitten näyttää??
2678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tästä on ollut puhetta paljonkin mm. btcf:n sivuilla.
Pelkkä kaupunkitarina.

Todellsiet kilometrit pysyvät piilossa (jos eivät sitten näy kilometrimittarissa)

Äänestä
  • ei sillain kilometrit näy, mutta voi vissiin tarkistaa onko autossa alkuperäinen mittaristo. Muistaakseni neljäs numerosarja näyttää auton runkonumeron loppuosan. eli jos ei numerot täsmää niin mittari on varmaan vaihdettu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfasfd kirjoitti:

Onko totta että jos pitää trippi mittaria pohjassa ja laittaa virran päälle, ehkä joudut hetken kyllä rämpyttämään virtaa päälle, mutta kuitenkin..
Eli onko ne todellakin todelliset kilometrit mitkä trippi mittari sitten näyttää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu