VETO PÄÄLLE...

perinteiden kunniaksi

...eli kuinka monta hukkuu tänä jussina?
mä veikkaan 9 kuollutta. Ilmat on ennustettu melko hyviksi. Kas kummaa ettei Veikkaus ole hoksannut tämmöstä vuotuista kesäpeliä meille pelihulluille suomalaisille.

3

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jussina suhinat

      Ikävä tosiasia, että Jussin jälkeen on monessa perheessä suru ja elämä kääntyy päälaelleen.
      Oma julma veikkaus: tieliikenteessä tulee 4 kuollutta ja 3 loukkaantunutta, pelit rytisee noin 6 kertaa kaiken kaikkiaan.
      Hukkuneita jos sää paranee ja pysyy aurinkoisena tulee 11 ja jos sataa niin 'vain 6'. ratijuoppoja ja ruorijuoppoja ei jaksa edes laskea, ihan liikaa.
      Ja kuka sanoikaan meitä sivistyneeksi kansaksi.
      Lisävetoa voisi jatkaa: Ja montako perheriitaa, tappelua ja puukotusta, avioeroa ja ei-toivottua lasta, salaa itkeviä lapsia kun vanhemmat riitelee ja isi sammuu saunaan? Liian monta....

      • lotxk

        Minäpä veikkaankin että hukkuneita on enemmän kuin tieraivoon kuolleita. Hähää. Juhannuksen tavoitteenani on olla kuulumatta tuohon joukkoon. Iloista Juhannusta.


    • lasketaanko tähän?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      87
      4684
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3872
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      191
      3723
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      72
      2121
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      155
      1147
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1044
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe