kyllä ihmiset pöllöjä

Heti kun kuulu pamaus niin ihmiset soitteli hätäkeskukseen,kyl on naurettavaa kakkahousukansaa. kyl se lentokoneen ylilento oli sit kamalan pelottava!
4596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niiiin.. Ihmiset kun ei ole kuullut että Hätäkeskus ei oo mikään neuvontapuhelin. Sinne EI SOITETA KUIN HÄDÄSSÄ! Jos kuuluu pamaus ja siitä on ihmisille vaaraa niin radiossa se kerrotaan kaikilla valtakunnallisilla kanavilla... (ensisijaisesti Radio Suomi) Ei ole vissiin mennyt pienenä opit perille.

Sitäpaitsi Hornetin aiheuttama "äänivallin murtuminen" on mielestäni oikein loistavaa. Pitäähän Suomen hävittäjälentäjienkin joskus kokeilla kovia nopeuksia, kun ei tiedä milloin tulee kiire rajalle...

Äänestä

No SENSAATIONHAKUISET KOUVOLALAISET JUNTIT vauhdissa! Mitä muuta oletat...?

Äänestä
  • juntti, ethän? Kouvolan junttipalstalla, kun roikut!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mäite33 kirjoitti:

Heti kun kuulu pamaus niin ihmiset soitteli hätäkeskukseen,kyl on naurettavaa kakkahousukansaa. kyl se lentokoneen ylilento oli sit kamalan pelottava!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu