vähemmän idiootteja, kun jossain ihme muropakettisivuilla. Siellä vasta jengi sairasta on
Täällä on
sentään
9648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Monesti järkyttyneenä luen esim. muropaketin sivuja ja suomi.24:ää... siis aivan moraaliltaan sairasta juttua lentelee kummassakin, vieläpä ihan tosissaan ovat. Esimerkiksi muropaketissa joku oli johonkin uutisaiheeseen, joka käsitteli raiskausta, heittänyt että "ketä haittaa jos tavaraa vähän lainataan". Pelottavaa kun miettii esimerkiksi muropaketin kohderyhmää.
Jos muodostaisi mielipiteen suomalaisista ja niiden asenteista ja suhtautumisista tämän Suomi24 perusteella niin kyllä päin p:tä menisi. Ainakin minun tietääkseni tällä keskustelupalstalla on vähän sama maine kun juorulehdillä. Eli ei kannata ottaa vakavasti, tää on viihdettä. Itse ihmettelen esim S Kurosen tutkinta pyyntöä tältä sivustolta, koska tämän maine on mitä on, lähinnä vitsi.
Mitä muropakettiin tulee niin ei kai ne nuoret siellä tosissaan ole...
Arin fanituksen suhteen olen jo ajat sitten siirtynyt sen omille fanisivuille, kuten hyvin moni muukin. Täällä käyn aina sillointällöin vilkasemassa, samalla asenteella kun selailen seiskapäivää lehteä, eli viihteen kannalta, eikä mitään kannata uskoa:) Usein saan hyvät naurut, viimeksi mua on huvittaneet nuo pari kuvaa Arista, ja Apu lehden artikkelin kirjoittelu:).
Jännä huomata, että jos joku lehti kirjoittaa Arista hyvin niin kukaan ei keskustele siitä artikkelista:) heh:)
Arifi sivusto on pikkuflikkojen naukumispalsta ja sitä ei aikuinen jaksa selata läpi. Sitten se on laitettu vielä sellaiseen muotoon ettei tiedä koskaan mitkä luritukset on jo lukenut. Ehkä jos pidempään on siellä kuikuillut tää homma sujuu joutusammin muuta alottelijalle se on tuskien taivalta.
Ihan mukavaa jos te kiihkofanit menisittekin sinne arifiihin hoilaamaan sitä iänikuista fanivirttänne. Musta olis ihan kiva että tästä tulisi kokonaan sellainen iloitteleva Ari-tyylinen huumoripalsta, missä kukaan ei koskaan ottaisi mitään turhan vakavasti ja kaikilla olisi aina hauskaa. Sitten se yksi akka saisi kanssa lähteä, joka ei osaa koskaan mitään muuta sanoa kuin käydä kriittisten kirjoittajien henkilöön käsiksi. Se ei ole huumoria kuin hänen itsensä mielestä.
Olihan se odotettavissa että kuollutta täälläkin tulee olemaan, nyt jo näkyy merkit. No, kohta pukkaa uusia idolseja.
kuitenkin juhannuksesta.
Lähde sinäkin ulos kauniiseen kesään juomaan kaljaa äläkä sopota turhia. Urpo.
muualla ku koneella, jos ei olis kuumetta niin tolkuttomasti, ettei meinaa petistä ylös päästä.
heti maalailemaan pirkaleita seinille??? Kuten muutkin jo ovat todenneet, nyt on juhannusaatto ja suurin osa porukoista viettämässä aikaa jossain ihan muualla kuin tietsikan ääressä.
Arilla on tänään ja huomenna yhteensä kolme keikkaa, ja varsinkin se huominen nummirock antaa varmasti taas aihetta kommentointiin.
Vietähän sinäkin vaan lystiä jussinaattoa, tavataan taas krapuloitten hellitettyä uudestaan!=D
Vaan kun ei pysty. Huimaa niin pirusti tässäkin.