Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

en osaa...

En osaa ratsastaa! Mieheni pitää siitä että minä olen päällä mutta kun en osaa liikkua niin että se tuntuisi. Mieheni pitää avustaa käsillänsä jotta saan liikkeen tehtyä edes jotenkin oikein, ja kun saan sen liikkeen tehtyä hyvin, alkaa kuulua ne "pieru" äänet. Eli asentoa pitäisi muuttaa ettei niitä kuuluisi... Loppujen lopuksi kun olen äheltänyt, mies nappasee minut selälleni ja tekee "miehen työt" ja saan rajua seksiä. Tuntuu niin tumpelolta kun en saa tehtyä sitä liikettä rajummin/oikein... Osaisiko joku selittää että miten minun tulisi liikuttaa vartaloani jotta seksi olisi mahdollisimman rajua ja kovaa vauhtia? Ylös alas-liikettä vai eteen ja taakse-menoa? Ja miten olisin päällä, niin ettei ääniä kuuluisi? Ei ne miestäni haittaa mutta minua kyllä!
87604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oleellista on että nautit itse, etkä liikaa mieti tekniikoita sun muita. Ratsastat niinkuin hyvältä tuntuu, ja jos mieli tekee niin vaihda asentoa. Ei kannata liikaa funtsia kaikkea, koska nautinto ohjaa sinut toimimaan oikein. Jos mietit mikä toisesta tuntuu hyvältä, niin energia kuluu siihen. Rakastelu on spontaania nauttimista... ja samalla antaa myös automaattisesti toiselle nautinnon. Mitä ääniin tulee niin sekin voi olla vain osa nautintoa...

Äänestä

Kokeile kahdeksikon muotoista liikettä. Älä liiku kovin paljon ylös-alas.

Äänestä

Kun olet siinä päällä, niin teet juuri sellaisia liikkeitä jotka tuntuvat SINUSTA itsestäsi hyvältä, etkä piittaa äänistä yhtään mitään.
Kun taas mies on päällä, niin hän kyllä ottaa itse omat nautintonsa..
Älä liikaa takerru tuottamaan nautintoa toiselle, siinä vain menee metsään. Tuotat vain itsellesi nautintoa, ja touhuat sitä mikä tuntuu hyvältä.
Jos haluat rajua panoa, kun olet päällä, niin laita kulli sisääsi, nouse polviesi varaan ja pysy siinä liikkumatta ja anna miehen ryssiä sinua kunnolla alhaaltakäsin.. tekee hyvää molemmille, kun jännität pakarasi tiukaksi ja pysyttelet liikahtamatta....

Äänestä
  • Ja vielä paremmalle tuntuu kun saat laitettua omat jalkasi miehen pepun alle!
    Itse en myöskään nauti ratsastuksesta, mutta tässä asennossa se tuntuu ihan maailman parhaalle! ;)

    Äänestä

Ihan sama juttu, olis voinut olla mun kynästä tuo aloitus. En ole koskaan nauttinut ratsastamisesta, koska se ei tunnu "miltään" - siis kyllähän se nyt joltain tuntuu, mutta niin vähän että mieluummin, PALJON mielummin rakastelen ihan miten muuten vaan päin!

Mulla ehkä vähän meni maku ratsastamisesta nuorempana, kun yks poikaystävä halus aina että ratsastan kuin pornoelokuvissa: jalkapohjat sängyllä kyykkien kalua ylös ja alas, joka ei naiselle tunnu YHTÄÄN MISSÄÄN (niin, paitsi kipuna reisissä!) Suostuin miehen mieliksi, joka ei pitkällä tähtäimellä ollut järkevä teko ollenkaan -siinä suhteessa sai sitten aina olla miellyttämässä.

Sittemmin en ole paljon ratsastellut, kun ei se vaan tunnu vaikka miten päin pyöris. Onneksi seksistä voi nauttia niin monin muin tavoin! Saan orkun helposti yhdynnässä, sikäli olen onnekas.

Olis mielenkiintoista tietää, miksi niin monelle naiselle ratsastus on mieluisin asento ja sitten on meitä, jotka ei saada siitä mitään??

Äänestä

Mietin miks ihmeessä sun pitäisi liikkua rajusti siinä päällä ?!
Oman nautintosi mukaisesti sun tulee liikkua, eikä ajatella siinä miestä paljon yhtään. Kun nautit itse, niin mieskin nauttii.

Ja yleensäkin, miksi seksin pitäisi aina olla niin helvetin rajua ?? Pornoleffoistako tuo malli on otettu. Rajuakin voi joskus olla, mutta vaihdellen tempoa, hellittelyä, ottaen toisen ja itsensä huomioon...siitä syntyy hyvä seksi. Se, kun todella tuntee toisen halun, nautinnon - Siinä on Sitä Jotakin. Joskus toki on upeeta vain antaa mennä, nopeasti. Pikapanotkin joskus ihania.

Moni tekee seksistä hirveän ongelman itselleen, turhia odotuksia ja paineita, eikä sitten tunnukkaan miltään, orkkua ei tule, jne. Kun jättää aivot narikalle ja antaa mennä täysillä, antautuu nautinnolle, niin kyllä se nautinto tulee. Ei kannata miettiä liikaa mitä se toinen ajattelee...kun ottaa kaiken irti, siinä ei ehdi tai pysty ajattelemaan...AH, ihanaa seksiä ! Ja kun vielä sen rakastamansa ihmisen kanssa, tunteita mukana täysillä - se on TAIVAS !!!

;))

Äänestä
  • se paremmin :-)
    minä jo jonkin verran elämää kokenut ja todellakin yhdyn (tai yhtyisin) mielipiteeseesi.
    nauttikaa ja antakaa toisenkin nauttia ilman turhia paineita.
    jos tekee "korvien"väliin paineita, ne siirtyy haarojen väliin ja sit ei pelaa mikään,,,,,
    ei ku kesästä nauttimaan
    ainii
    toisistamme :-)

    Äänestä

  • Tosi hyvin kirjoitettu. Jos vielä jatkan tuosta aiheesta.

    Katsokaapas ens kerralla pornokuvaa miettien mitä ne oikeesti tekee siinä ja miks? Mitä ne ajattelee? Luulisin että se menee näin: Mies: " Pakko onnistua.... ja saada... muuten taitaa taas kortiston ovet kolkutella"

    Nainen: " Näin kun imen ja ratsastan niin kumma jollei tuo kohta saa... lisää vauhtia ettei vaan löpdähdä... jippii... kyl se tuosta tokenee kun tarpeeksi vaan pistän vauhtia... "

    Eli koko homma tähtää puhtaaseen suoritukseen. Hirvee rynkytys päällä koko ajan. Nautinnosta tai nautinnon tuottamisesta ei tietoakaan.

    Ja tuosta kun tekee sitten itselleen esikuvan, tavoitteen, niin sama lopputulos. Yritettävä koko ajan hirveesti ja jos homma ei onnistu niin kauhee nolous ja epäonnistumisen tunne.

    Avain oikeaa rakasteluun on mun mielestä ekaks se vapaus. Saa epäonnistuakin, eikä oo pakko tuottaa toiselle nautintoa, voi nauttia itse, ja antaa myös toisen nauttia. Esimerkiksi voi lopettaa sen rynkytyksen, käydä makaaman selälleen... pistää silmät kii ja hieroa itseään kaikessa rauhassa, sivellä.... katsella samalla toista suukotella... jutella.... ja alottaa taas kun siltä tuntuu yhdessä tai olla aloittamatta.

    Minusta itsetyydytys yhdessä on mahtavaa... ja kun toinen sopivasti auttaa. Tai kun itse voi auttaa. Ja pelkkä katselukin on kiihottavaa ja hauskaa. Silloin voi vapautua siitä suorittamisesta ja nauttia todella.

    Rakastelussa ei tulis olla päämääriä, eikä tavoitteita, vaan yksistään halu olla niinkuin hyvältä itsestä tuntuu ja samalla tietenkin tuottaa toisellekin kivoja juttuja. Terve itsekkyys on tässä hyvästä.

    Joskus mullakin oli suorituspaineita, pelko etten onnistu, ja tuloksena sellainen laimea seisokki ja orkku joka ei oikein tuntunut missään.

    Nykyisen kumppanini kanssa voin olla sellainen kuin olen ilman pelkoja. Kun ei tarvii pinnistää, niin rakastelu on mahtavaa ja nautinnollista ja kestää yleensä pitkään.

    Toivottavasti tästä saitte ajatusta. Unohtakaa ne tavoitteet ja oleilkaa yhdessä nauttien, hellikää itseänne ja toista. Siinä se.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


........... kirjoitti:

En osaa ratsastaa! Mieheni pitää siitä että minä olen päällä mutta kun en osaa liikkua niin että se tuntuisi. Mieheni pitää avustaa käsillänsä jotta saan liikkeen tehtyä edes jotenkin oikein, ja kun saan sen liikkeen tehtyä hyvin, alkaa kuulua ne "pieru" äänet. Eli asentoa pitäisi muuttaa ettei niitä kuuluisi... Loppujen lopuksi kun olen äheltänyt, mies nappasee minut selälleni ja tekee "miehen työt" ja saan rajua seksiä. Tuntuu niin tumpelolta kun en saa tehtyä sitä liikettä rajummin/oikein... Osaisiko joku selittää että miten minun tulisi liikuttaa vartaloani jotta seksi olisi mahdollisimman rajua ja kovaa vauhtia? Ylös alas-liikettä vai eteen ja taakse-menoa? Ja miten olisin päällä, niin ettei ääniä kuuluisi? Ei ne miestäni haittaa mutta minua kyllä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu