Oon nyt tässä yrittäny lueskella eri lähteistä että onko mike tyson käyttänyt urallaan hormoneja ja en oikeen oo saanut mitään faktaan tiskiin liekkö sitä olemassakaan. Mitä lueskelin niin hänen ensimäinen ja tärkein valmentajansa guz ainakin vihasi kaikkia aineita ja näin ollen uskon ettei mike ainakaan tuohon aikaan käyttänyt aineita (huippuvuosina) mutta kun kattoo mikeä vankilatuomion jälkeen niin on kyllä kroppaan tullut aika rajusti lisää lihaa.. Liekkö tämä sit ollut uuden valmentajan tarkotuskin tehdä hänestä hidas ja kankea niinkuin vastustajistaankin? En Kyllä ymmärrä että miks ihmeessä ne vahvuudet mitä hänellä oli eli nopeus ja räjähtävät lyönnit niin piti turhalla massalla ottaa pois? Matsitkin oli sitä samaa kävelyä kehässä kuin muillakin nyrkkeilijöillä kun ennen mike hyökkäsi päälle viellä 10 erässäkin kuin hullu?
Pari kysymystä Mike Tysonista
Senseii
6977
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mike tyson oli jo lapsesta asti vahva ku härkä. esim. 12-vuotiaana painoi 85kg! jässikkä se on aina ollut eikä varmaan oo tarvinu käyttää aineita. hirvee treenaamaan se oli. niska 50cm!
Miken elämästä kertovassa elokuvassa Tyson (http://www.imdb.com/title/tt0114759/)
joku heppu kysyy nuoren Tysonin valmentajalta miten Mike on noin hyvässä kunnossa valmentaja vastaa: aamupalaksi suklaamuroja ja steroideja.
Kyseessähän on siis vain elokuva ei dokumentti...
(offtopic: ei niitä hormoneja käytetä pelkästään lihasmassan hankkimisen takia esim. kestävyysjuoksijat).
Tota sattuisko joku muistaa sen elokuvan mikä on televisiostaki tullut mikä jollain tapaa perustuu mike tysonin elämään? mun mielestä sen nimi ei liittynyt tysoniin mitenkään?
.
http://www.allmoviephoto.com/c/MikeTyson.html
.
Taidatpa olla taas joku aivoton nyrkkeilijä! mene katsomaan rocky elokuvia ja laulamaan eye of the tigeria!!
aineiden äytön näkee siitä kun alkaa leuka-luut surenemaa. jos katot jotai sen kuvia sen nuoruus vuosilta nii huomaat et ei treenauksella tuu sellasta kroppaa nii äkkiä, mut luulen et ei se sen vankila tuomion jälkee enää kayttäny...... mut nuorempa käytti :)