Pihakuusen leikkaus

Mitä tapahtuu jos leikkaa 4-metrisestä pihakuusen latvasta metrin pois? Kuusesta on aiemmin leikattu
20-senttiä latvasta pois useamman kerran. Kuusen taimi haettiin metsästä aikoinaan ja on ihan standardi kotimainen kuusi.
1556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuusi on aika herkkä siinä suhteessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leikkaaja-X kirjoitti:

Mitä tapahtuu jos leikkaa 4-metrisestä pihakuusen latvasta metrin pois? Kuusesta on aiemmin leikattu
20-senttiä latvasta pois useamman kerran. Kuusen taimi haettiin metsästä aikoinaan ja on ihan standardi kotimainen kuusi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu