Mistähän sais tuohon Photoshop 6.0 kuvankäsittelyohjelmaan Suomen kielisiä ohjeita, kun olen vasta sen laittanut, ja en ole aikaisemmin näiden kuvankäsittely ohjelmien kanssa ollut tekemisissä, ja nyt tietoa tarvittas kiitos etukäteen
Mistä Photoshop ohjelmaan ohjeet?
maarit
2296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Heips
Kyseit Photoshopin ohjeista.
Minusta sinun kannattaa ensin lähteä siitä että mihin tarvitset niinkin isoa ja monipuolista ohjelmaa kuin PhotoShop. Kyse on ihan omasta alueestaan kun puhutaan kuvakäsittelystä ja siinä joudut opettelemaan kymmeniä, ehkä satoja uusia termejä. Onnea sinulle ja jaksamista. PS on toki hyvä ohjelma. Kirjakaupoissa löytyy tosi hyviä kirjoja siitäkin aiheesta. Itse olen aloittanut niihin termeihin tutustumisen kokeilemalla mitä mikäkin toiminto oikeesti saa aikaan kuvassa.
Lykkyä tykö ;-))
tuollaiset 50 euroa ja osta kirjakaupasta kirja Inside Photoshop (suomenkielinen, sivuja about 950). Sen luettuasi osaat jo perusteet melkolailla hyvin.