Hei... ongelma on tällainen. seukkaan miehen kanssa, joka on ujouden vastakohta! meil menee huonosti ja nyt oon ihastunu/ei vakavasti mut kuitenki ujoon mieheen..
Suoraan kysyttynä..
Onko ujoilla miehillä pieni muna? siis yleensä.. mun kaveri rakastui kerran ihan korviaan myöten ujoon poikaan, pitkään olivat tutustuneet ennenkuin sänkyyn menivät..sitten paljastui...miehellä oli ollut todella pieni, kokoa "etusormi"!! ei menyt pitkään kuin suhde loppui, kun seksilläkin on oma painonsa suhteessa.
Siis ymmärrätte varmaan mitä ajan takaa?
Vai oletteko tavanneet isomunaisia ujoja miehiä??? =)
Anteeks jos jotain loukkasin. En sitä tarkoittanut.
Suoraan kysyttynä..
Onko ujoilla miehillä pieni muna? siis yleensä.. mun kaveri rakastui kerran ihan korviaan myöten ujoon poikaan, pitkään olivat tutustuneet ennenkuin sänkyyn menivät..sitten paljastui...miehellä oli ollut todella pieni, kokoa "etusormi"!! ei menyt pitkään kuin suhde loppui, kun seksilläkin on oma painonsa suhteessa.
Siis ymmärrätte varmaan mitä ajan takaa?
Vai oletteko tavanneet isomunaisia ujoja miehiä??? =)
Anteeks jos jotain loukkasin. En sitä tarkoittanut.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Aika hauska viesti, sai hymyn huulilleni!
Heh, eipä kai se ujous munan pituutta määrää.. Tai no, mikäli ujous riippuu vehkeen koosta niin siinä tapauksessa. Ujous voi olla lähtöisin monista eri asioista kuitenkin.. Olenhan minäkin joskus ujo ollut vaikkei mulla mikään "etusormen" kokoinen olekaan. :)
Riippuu ihmisestä..
Kysymys kuuluu: onko sulla pienet aivot? Tuskin nyt peniksen koko vaikuttaa suhteeseen, jos tervejärkisistä ihmisistä on kyse. Pienimunaiset miehet näyttävät harmittavan ainoastaan "isomunaisia" miehiä". Onkohan isomunaiset homoja, kun homot tykkää keskustella penisten koosta, ja siitä, että "iso on paras". Mitä mieltä olet?
jaahas...oon mäki ujo,mut ei mun muna pystyssä omasta mieli pieni oo..vai onko se on 17cm pystyssä.
Miten kuvittelit että ujoudella ja jorman koolla on jotain tekemistä toistensa kanssa?? :D Tai sitten tuo oli joku oikein kunnon provo johon en kyllä usko.
haluaisin vaan tietää onko niillä joku "yhteys"
Yleensä ujoilla on ollut vähemmän naisia, en oo kuullu ujosta (isomunaisesta) miehestä koskaan. Ootteko te?
Tiedän ettei seksi ole suhteessa tärkeintä mutta kyllä hyvä seksi (jota ei saa jos on "kokoa etusormi") tukee hyvää ja kestävää suhdetta!!!
Olenks muka väärässä?
"haluaisin vaan tietää onko niillä joku "yhteys"".
Halua pois vaan ja etsi tutkimustulos, jos sellainen on tehty. Kuka siihen täällä nyt pystyy vastaamaan? Olisko missään "ujojen kerhoa". Epäilen itse, että ujoilla miehillä on kalju ja ujoilla naisilla pienet rinnat, heh,heh ;D ;D.
.. miehuudesta tai naiseudesta. Kyl mullaki on vähä sellanen kuva et miehellä jolla on epävarmuutta, onko oma muna riittävän kokonen on myös vaikeuksii lähestyy naisia yms. Ja pienirintaset naiset voi hävtä rintojensa kokoo, ja kokee ittensä epäviehättäviksi yms. se saattaa ilmetä ujoutena.
Nojoo no voihan se olla että jotkut ei tykkää ulkonäöstään ja pelkäävät että muutkaan ei, taitaa naisia vaivata enemmän, mutta se miehen vekotin nyt ei oo yleensä ihan ensimmäinen seikkä mikä paljastuu. Että kyllä jos joku miettii ujon miehen tavattuaan, että sillä on varmaan myös pieni jölli niin pitää olla vähän vajaaälyinen tapaus:)
Suunnilleen yhtä typerä olettamus kuin se, että naisia ujosteleva mies on täysi luuseri kaikissa muissakin sosiaalisissa tilanteissa.
Sikäli kun tuttujeni eri `piirteistä´ olen perillä, niin ei kyllä ole noilla asioilla toistensa kanssa mitään tekemistä. On eräs melko isomunainen tapaus, jolta puuttuu kokonaan itsesuojeluvaisto tuntemattomien naisten suhteen, tosin jorman koko on älykkyysosamäärän kanssa kääntäen verrannollinen.
Sitten eräs toinen kookkaalla elimellä varustettu henkilö, joka ei kovin helposti vieraille avaudu ja kolmas hyvin vaatimattoman vekottimen omistaja on rento ihmisen kuin ihmisen kanssa.
Ujolla miehellä on usein mahtava meisseli. T. Lehmälän Raimo
mulla on ollu yli 100 miestä viimesen vuoden aikana, ja lähes kaikkilla ujoilla on ollu tosi pieni.. ei ihan "kokoa etusormi" mutta pieni kuitenkin! Sinuna jättäisin ujot rauhaan jos mieli tekee vähänkään isompaa ;)
Eikö muutana kunnon seksikumppani riitä? Miksi kukaan jakaa itseeän sadoille miehille?????
T.Ihmettelen suuresti
pieni on! älä vaan sekaannu..kavereina menee ne pienimunaiset muttei kumppanina !!!!
jotenki tuntus siltä että sais nyt päähäs jotain "henkisestä pienimunaisuudesta" ja sitte yhistit sen että "onhan sillä kyllä muutenki pieni muna. pakko olla joku yhteys ujouden kanssa." Jotenki niin tyypillistä naisille. valitan.. en usko että olet kovin fiksu.
En usko ihmisen luonteen esim. ujouden vaikuttavan mitenkään ihmisen ruumiiseen. Kyllä varmasti monella ujolla voi olla isompi muna, kuin todella sosiaalisella tyypillä.:D Tuo oli kyllä hauska ajattelu sinulta, mutta parempi vain ettet usko tohon ajatukseesi ujoista miehistä! :)
huvikseni lueskelin vaan täällä.. voi olla oikeasti mahdollista siis tuo ap:n teoria. kun ajattelee sen niin että ujoudessahan on monesti kyse itseluottamuksen puutteesta ja iso munahan tuo miehille itsevarmuutta ja miehisen olon. ei aivan tuulesta temmattu väite?
että sellaisilla itsevarmoilla miehillä myöskin on kalussa kokoa, mutta epävarmoilla pieni. ei nii montaa miestä oo ollu, mutta kyl voisin tällaisen yleistyksen tehdä.
Ujous on geeneissä. Noin kolmasosa suomalaisista on ujoja. Osasta kasvaa rohkaisevalla ja aikaa anatavalla kasvatuksella vähemmän ujoja. Kyllä tunnen miehen, jolla on erittäin iso ja hän on ujo.