Lasikuidun maalausvinkkejä?

Ostin uisteluveneeksi vanhan, mutta hyvän avoveneen, jossa on pientä laittoa. Pohjan kolhut korjasin 2-komponenttimassalla ja hioin pohjan sileäksi. Nyt pinta pitäisi maalata tasaiseksi ja kiiltäväksi, mutta millä aineella? Ruisku löytyy kyllä.

Mikä pysyy ja kiiltää laskikuidun päällä?
2780
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Katsoppa aikaisempia aiheita, siellä on puitu asiaa enemmälti.

Helpelin sivuilta lisätietoa http://www.hempel.fi

Tai halvemmalla saa hyvän lopputuloksen, kun maalaa teollisuuskäyttöön tarkoitetulla 2-komponettisella polyuretaani maalilla tikkurilalta ja Teknokselta löytyvät omansa.

Äänestä

Vesilinjan yläpuolella pelaa automaalit. Saa metallihohteetkin jos haluaa.

Vesilinjan alle kannattaa kuitenkin laittaa venekäyttöön ja vesilinjan alle tarkoitettu maali.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uistelija kirjoitti:

Ostin uisteluveneeksi vanhan, mutta hyvän avoveneen, jossa on pientä laittoa. Pohjan kolhut korjasin 2-komponenttimassalla ja hioin pohjan sileäksi. Nyt pinta pitäisi maalata tasaiseksi ja kiiltäväksi, mutta millä aineella? Ruisku löytyy kyllä.

Mikä pysyy ja kiiltää laskikuidun päällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu