Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

onko kellään

10 senttistä munaa? ois kiva tietää etten ole ainoo ja miten ootte sen kanssa pärjänny? mut nostaahan toi itsetuntoa ku olen kihloissa ja naiseni sanoo että oot just paras semmosena kun olen
72474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tarkoittanet lepotilassa? Mulla on velttona 12cm. Ethän sille itse mitään tietysti voi jos on vaikka kovana 10cm. Hyvä että olet kuitenkin jaksanut elää ja vielä naisenkin hommata. Koeta jaksella, on niitä elämässä isompiakin asioita, tarkoitan tärkeämpiäkin juttuja kuin kalun koko.

Äänestä
  • tarkotin seisokissa 10 cm...ja totta että elämässä on tärkeimpiäkin asioita kun peniksen koko esim perhe jä työ..ehkä sen perheen myös..harmittaa vaa jos mun pojalle tulee pieni muna

    Äänestä

  • joooooooooooooo kirjoitti:

    tarkotin seisokissa 10 cm...ja totta että elämässä on tärkeimpiäkin asioita kun peniksen koko esim perhe jä työ..ehkä sen perheen myös..harmittaa vaa jos mun pojalle tulee pieni muna

    en todella osaa sanoa onko paljon tuon mittaisia kun en ole miesten kulleja mittaillut. Tärkeintä parisuhteessa lienee että hyväksytte itsenne ja toisenne. Kyllä te pärjäätte jos kerta riität naisellesi. On seksissä muitakin juttuja kuin pelkkä työntely. Jos suhde ei toimi henkisellä tasolla ei se toimi vaikka olis millainen halko housussa. Onhan autoissakin kierros koneita, lyhyt mäntä ja iskun pituus, mutta tehoja kuitenkin löytyy. Eikä kalun pituus periydy sellaisenaan, siihen vaikuttaa myös äidin geenit.

    Äänestä

On se kyllä tietysti tosi pieni, mutta kuten kihlatustasi huomaat, rakkaussuhteessa muut asiat ovat tärkeämpia! Saahan yhteisiin leikkeihin tarvittaessa vaikka dildoja, ja taitava kieli on aina plussaa... :)

Äänestä

Naisena väitän, että tärkeintä on miten sitä vehjettä käyttää. Ei isostakaan kyrvästä iloa ole, jos sitä ei käyttää osaa. Kun kerran naisellesi se riittää, niin muuta et tarvi. Seksi on muutakin ku kyrvän survomista reikään.

Äänestä

mä pidän vähän enemmän pienemmistä kyrvistä ku sellasista kauheista haloista.. saa paremmin suuhunki :P

Äänestä
  • Poo-jat, tunto on pinnassa sanoi eräs vanha isäntä tästä asiasta.

    Naiselle seksi tarkoittaa yhtä paljon tunnepuolen asiaa, ei pelkästään naintia. Seksi kestää koko illan ja alkaa hyvästä seurasta....

    Se pitää tienata vakituisen kumppanin kanssa...teettää paljon töitä mutta palkitsee kanssa. Munan koko on pikkuseikka lopulta koko hommassa. Tärkeintä on että tyttö pitää sinusta oikeasti. Halu tulee perässä kun kaikki muu on kunnossa ja puolet naisen halusta tulee päänupista eikä alapään tunnoista. Hyvin sillä 10cm kepillä pärjää, ja miehellä kun on nämä kädet ja kieli kanssa...kaikkea voi tehdä.

    Itseluottamusta ja tsemppiä vaan...täydellinen seksi tulee vakituisen kumppanin kanssa kuukausien työn tuloksena.....ja pitemmän päälle ehkä vain kerran viikossa...joten kyllä se siitä, muut asiat tärkeämpiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muulla? kirjoitti:

10 senttistä munaa? ois kiva tietää etten ole ainoo ja miten ootte sen kanssa pärjänny? mut nostaahan toi itsetuntoa ku olen kihloissa ja naiseni sanoo että oot just paras semmosena kun olen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu