Voisimmeko tutustua eri -10- immeisiin?

Yksinäenen ja utelias, en i...

nyyh: paljon kärsinyt, menettänyt,au-lapsi,isä ei kotona, jätetty,arka, ujo, itseluottamus tipotiessään,, avioero, oma lapsi huostaanotettu, viimeisin oikeasti laps.aik. rakas miesystävä hylkäsi selittämättä, sekoittaa elämää niin kauan kuin en tiedä, miten ja miksi näin tapahtui.
Jos jotain , ehkä näin: On viimeinkin pystyttävä ottamaan vastuu ja kuljettava omilla jaloillaan ja keksittävä niille uusia reittejä!
Ajattelen sitäkin, että kyllä olisi mahtavaa, jos sieltä "erikymmenen" leiristä pyytäisitte minut ja monet meistä mukaan! Voisi olla tosi mukavaa! Samantien jo tässä haluaisin tarjota Teille omia yhen naesen sketsejä "Mielenhuolto", 7 vuojen kokemuksella, "City-Susi ja Punahilkka" eli nykyversio Punahilkasta ja viimeisimpänä Tuulahduksia Pariisin luonto-eräretkeilystä.

3

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ikävä että sinulla on elämä mennyt noin huonosti. Olen surullinen puolestasi. Se on väärin, että yhdelle ihmiselle kertyy noin paljon pahoja asioita.

      Minulla meni elämässäni ensimmäiset kuusi vuotta heikosti, mutta kun siitä paranin ja jäin henkiin, olen hyvin nöyrästi kiitollinen aina kaikesta hyvästä mitä elämä minulle antaa.

      Voimia sinulle ja halaus.

      • alkuelämä

        meni huonosti. mutta nyt elämä on korjaantunut. ota etäisyyttä menneisyyteen ja aloita puhtaalta pöydältä. onnea sinnittelyyn!


      • alkuelämä kirjoitti:

        meni huonosti. mutta nyt elämä on korjaantunut. ota etäisyyttä menneisyyteen ja aloita puhtaalta pöydältä. onnea sinnittelyyn!

        Sellaista se on, uusia murheita ja huolia pukkaa vaan aina uudestaan. Jostain kun selviää, niin eikö jo jotain uutta ole heti näkyvissä. Ei ehdi kyllä paljoa vanhoissa ongelmissa vellomaan. Se on sitä priorisointia.

        Ja samoin ilotkin, pieniä hetkiä ne on, joten otan niistä kaikki irti. Kovin on intensiivistä minulla tämä elämä vielä viiskymppisenäkin. Jotkut sanoo että alkaisi seestymään, mutte ehei, ei minulla ainakaan. Minä vedän nimittäin vielä täysillä kaikessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      151
      1833
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1711
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      35
      1417
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      194
      1177
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      92
      1161
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      77
      1063
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      353
      983
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      859
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      821
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      816
    Aihe