En ymmärrä miten sä teet tämän että tunnen itseni hylkiöksi,yritän tehdä kaikki mitä haluat ja mitä ymmärrän sun haluavan.Tuon sinulle jäniksen,niin kun olet minulle opettanut mutta väität etten tuo tarpeeksi vaikka joka ikinen viikko jahtaan sinulle ruokaa.Yritän parhaani,katson sinuun tummilla silmilläni yrittäen lukea sinun ajatuksesi,ehkä sinäkin yrität ymmärtää minua?Eräänä aamuna olet kyllästynyt koska en metsästä tarpeeksi hyvin sinun mielestäsi,naapurin koirakin kuulemma metsästää paremmin vaikka teen parhaani.Päätät että parempi ottaa uusi nopeampi koira minun tilalleni.Mietit mitä minulle tehdä ja päätät ettet halua maksaa mistään,muutenkin olen tuhlannut sinun rahojasi syömällä ostamaasi ruokaa.Otat minut syliin ja kannat lähimmälle kaivolle jonka tiedät.Et halua katsoa silmiini vaikka itken ja tuijotan sinuun päin.Sitten päästät irti minusta,pienestä vinttikoirapojasta joka uskoi sinuun..tipun monta metriä pimeään ja ahtaaseen kaivoon,nauraen vain ajattelet uutta koiraasi ja mietit kuinka helpolla vanhasta pääseekin eroon.Minä satutin ainoastaan jalkani mutta se paikka,missä olen on niin pieni etten pysty liikkumaan enkä näe mitään.Yritän itkeä mutta kukaan ei kuule...missä kaikki ihmiset ovat?Kaikki ne joita olen palvonut ja joiden vuoksi olen kaikkeni tehnyt?Olen monta päivää siellä juomatta sekä syömättä mitään,minun pieni ruumiini alkaa nääntymään,minuun sattuu.Sattuu kuitenkin eniten se,että ihminen johon luotan,teki tälläisen päätöksen.Miksei kukaan välitä?Vähitellen annan periksi ja suljen silmäni.Viimeisenä muistikuvanani muistan rakkaan omistajani joka petti minut mutta en välitä siitä,minähän olen aina rakastanut isäntääni..
Kuka välittäisi?
Pieni koirapoika
3
579
Vastaukset
- Eläin rakas
Kamlaa ois :O
Miten ihminen voikin olla niin julma, en ymmärrä. Ovatko ihmiset todella näin sydämettömiä, ovat he. Niin ikävää se, kuin onkin. En kyllä voi käsittää miten joku pystyy tekemään jotain noin kamalaa. Valitettavasti näitäkin kyllä näkee, surullista :(
- nyyh nyyb
Niin ja ajatella että ihan ihmislapsillekin tehdään julmia tekoja, saati sitten vinttikoirille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713378
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541899Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471829Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591744- 771614
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3441558Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811409The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251165- 1581162