Minulla on kohtuullisen voimakas Lamictal-lääkitys.On tullut epämiellyttäviä näköhäiriöitä.
Haluaisin vähentää lääkitystä.
Miten teillä muilla, onko kokemuksia?
Haluaisin vähentää lääkitystä.
Miten teillä muilla, onko kokemuksia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lamictalista tuli/tulee minulle näköhäiriöitä, jos annostus on yli 100mg kerralla.
Minulle otettiin Deprakine rinnalle ja vähennettiin lamictal 100mg aamulla ja illalla. Suosittelen todella sanomaan asiasta lääkärille. Muistan hyvin, kun itse näin joskus viitenä.
Minulla on annostus 200mg/vrk.
Tänä kesänä olis neurologille mentävä.
Minulla myös näköhäiriöitä, tasapainovaikeuksia ja lihaskipuja. Uskoisin että ne johtuvat Lamictalista, joka pienempinä annoksina (alle 100 mg) ei vielä häiritsevästi tehnyt näitä. Voih voih kun lääke muuten sopisi.
Minulla ei tainnut vaikuttaa mihinkään, ei hyvästi eikä pahasti. Söin varmaan kaksi vuotta ja purettiin töiden ohessa vähitellen. En muista, että olisi mitään sivuvaikutuksia ollut, ehkä alkoholi ei noussut päähän senkään vertaa tai oli toisinpäin.
lamictalia.
söin 12v turhaan.
hirveitä huimauksia ja
kahtena näkemisiä
meni parhaillaan 250*2pvä
syön 600mg päivässä :D ei ongelmia! vähän vahvempia laseja piti hankkia mutta sekin johtu varman siitä että pelan ja muutenkin paljon konen ääressä :D