Taas tuli nähtyä mitä tapahtuu, kun uusavuttomat lähtevät retkelle. Laitetaan grilli teltan sisälle. Höh ! Kotona on paapottu valmista ruokaa eteen. Osataan juuri ja juuri laitaa mikroannos lämpeämään.
Jokainen armeijan käynyt ja telttareissulla ollut ymmärtää, mitä tarkoitaa kamina ja siinä piilevä häkävaara.
Jokainen armeijan käynyt ja telttareissulla ollut ymmärtää, mitä tarkoitaa kamina ja siinä piilevä häkävaara.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ihme tyyppei aina RMJssä. Siellä se tyhmyys tiivistyy ilmeisesti. Ainakin jo siinä mielessä että ko. tapahtumasta tehdään tuollainen megalomaaninen tapahtuma jonne pitäisi kaiken suomen nuorien mennä näyttämään tyhmyytensä.
Toisaalta onneksi ovat siellä niin eivät pilaa
muiden festareiden ja tapahtumien mainetta.
jos ei asiasta mitaan tiedä. Ne kyllä oli armeijasta parhaillaan lomilla ne nuoret miehet... eikä ne siella teltassa ollut grillannu, vaan sammunut grilli oli tuotu sisään jotta sitä ei pollittäisi.
voinut tehdä. Tyhjentää grilli ennen telttaan siirtoa, mutta tämähän on jälkiviisautta (sitä tarvitaan toisille ajattelemattomille).
mites se pilaa festarin maineen täysin jos muutama nuori kuolee tapaturmaisesti? melko kapea-alainen on sunkin mieles!taitaa olla matin ja tepon konserttin suosio melkosessa laskussa ku siellä ammuttiin ihminen?siellä on kans tyhmyys tiivistyny...
en ny haluis hirveesti tulla tähän huomautteleen mutta ite tiesin/tunsin niistä kuolleista toisen ja tunne hyvin niiden läheiset niin jos ette ihan kakkia faktoja tiiä niin älkää ny jaksako alkaa valittaan tolasesta ku ei se teille mitään tee.. tuliko yhtään mieleen miltä niiden omaisista tuntuu? PS. ei ne sillä grillillä ruokaa tehny
huomauttelusta. Vain todetaan kuinka typeriä voivat aikuisiällä ihmiset olla kun esim. grillin kanssa tuolla tavoin hölmöillään.
Makuupussit on, hei, keksitty ja villapaidat! Ei kauheasti jaksa sympatiaa heruttaa sellaisille, jotka ihan omaa syytään aiheuttaa kuolemansa. Eikä varmasti ole kurjempaa tapaa lähteä kuin tukehtua omaan oksennukseensa - kuka käski vetää lärvit!
Luulisin, että omaisiakin ensi järkytyksen laannuttua alkaa suututtaa (on muuten ihan luonnollinen reaktio).