tosihan se on,et oli joulu,juhannus tai joku muu juhla niin viina virtaa,suomalainen ei pysty olla vapaalla ilman kaljaa tai viinaa.heti kun on enempi vapaata haetaan kaljakoreja ja kiireenvilkkaan viinakauppaan.
kaikki juhlat ryyppyjuhlia
6
934
Vastaukset
- jouluna.
Eipä muuten oo tapana jouluna ryypätä! Juhannus, vappu ja festarit on sitten asia erikseen.
Joulu on perhejuhla ainaki meillä, ei ryyppyjuhla. Näin se on aina ollu ja tulee olemaan.- muut ottaa
jouluna on niin monta vapaapäivää, että vilkaise tilastoja. Jouluna ihmiset juovat ja rankasti. Katsos joillakin on niin rankkaa olla läheisten seurassa, että pitää tarttua pulloon. Surullista.
- karttuessa
muut ottaa kirjoitti:
jouluna on niin monta vapaapäivää, että vilkaise tilastoja. Jouluna ihmiset juovat ja rankasti. Katsos joillakin on niin rankkaa olla läheisten seurassa, että pitää tarttua pulloon. Surullista.
olen huomannut että "pakkojuhlat" kuten vappu tai juhannus kiinnostavat aina vain vähemmän. Mitä v****n järkeä on lähteä sekoilemaan itsensä tavalla syyntakeettomien sekaan ahtaisiin, korotetuilla hinnoilla varustettuihin anniskelutiloihin tai -tilaisuuksiin? Lasinsirpaleita, kusta ja oksennusta on puoleen sääreen kun kahlaat taksiasemalle sammuneita väistellen. Jonotat sitä hikistä nakkia tunnin ja taksia toisen tunnin. Lopuksi joudut vielä todennäköisesti kouluttaan sitä jonon öykkäriä joka yrittää puristella seuralaistasi perseestä tai ainakin kuuntelemaan jonkun itsellesi vieraan ikäneidon tilitystä munilleen menneestä avioliitosta ( pyhäpaita repeää molemmissa tapauksissa).
- ryyppäävä rypsiöljy
tällästä se on täällä suomessa!
- vitussa
sitä ny viinaa tarvii olla !!!
te,jotka haluatte juoda aina kun on mahdollista,siitä vaan!kankkusen ja morkun saa kaupan päälle,Itse olen juonu aikoinaan rankasti,tiedän mitä se on,nyt en ota piskuakaan,oli mikä juhla tahansa,raha säästyy,pää säästyy,maksa säästyy,kaverit ei kärsi,yhteiskunta ei kärsi,poliisia en vaivaa,sairaalaa en vaivaa,naapuria en valvota,akkaa en lyö,lapset tykkää,muistaa eilisen,jne,jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain847676Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1303070- 1561933
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha741731Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1311579Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1761532- 1321212
- 80904
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko50834- 53784