Mittariston irroittaminen

Miten saa mittaritauluun vaihdettua hehkuja?
Sekä ulkolämpötila näytön lamppu pitäisi vaihtaa.

Auto on Audi 100 vm. -94

Kiitos mikäli joku tietävä vaivautuisi vastaamaan!
2370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kohtuu helppo homma, suoritin juuri viikonloppuna. Tuolta löytyy tarkempia ohjeita:
http://members.aol.com/c1j1miller/body.html#Instrument Panel Removal Procedure, with bulb replacement
amasta osoitteesta löytyy yhtä ja toista muutakin pikkuvaloihin liittyvää. Korimalli on toki ehtinyt vaihtua, mutta nuo tiedot on varsin helposti C4:een sovellettavissa.

Äänestä

Lämpönäytössä on juotettava polttimo. Ja zeebrat LCD-näytölle. Kannattaa avata varovasti. Sopivan polttimon saa elektroniikkatuotekaupasta esim. partco tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


100 vm.-94 kirjoitti:

Miten saa mittaritauluun vaihdettua hehkuja?
Sekä ulkolämpötila näytön lamppu pitäisi vaihtaa.

Auto on Audi 100 vm. -94

Kiitos mikäli joku tietävä vaivautuisi vastaamaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu