hyvä

Voi vittu tätä Jyväskylän kaupunkia,ei muuta kun kadut auki ja liikenne sekaisin,että osaa olla vittuja päättäjiä,että eikö ne saatanat itse ajele täällä vai onko ihan kuljettajat sitä varten ettei tarvitse muuta kun takapenkillä istua.
Joka saatanan kesä kadut revitään ja joka helvetin paikasta,älkää nyt ainakaan tänne tulko lomaileen,ei nautittava paikka,jos ette halua hermojanne menettää tän kaupungin järjestelyiden takia.
5483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hanki automaatti niin ei tarvitse stressata mokomien pikkujuttujen takia.

Äänestä

jätä se nyt talliin seisomaan. Ei ole terveellistä
tuossa mielentilassa lähteä liikkeelle!

Äänestä
  • omistan toki auton ja en todellakaan ajele yhtään sen enempää kun on tarvis,mutta vaikka liikkuisi jalan tai pyörällä niin silti se on todella paskamaista,joka helvetin katu ja kadunkulma on auki jostain kohdin ja sitäpaitsi mielentilani on aivan normaali laitoinpahan vaan mielipiteeni koska niitää saa tänne yleisesti laittaa.Ja en varmaan ole ainut joka tätä mieltä on.

    Äänestä

Kaikesta ihmiset menettää hermot.Mihi tässä valmiissa maailmassa on kiire? Ei ne huvikseen niitä katuja puhko. Kato täytyy kakkalinjat rassata ja laitaa sulle laajakaistaa. Taitas olla isompi poru ku pytty ei vetäs ja olis kantovesi

Äänestä
  • eiköhän se nykymaailmassa pytty vedä ilman tuollaista mylläystäkin,kyllä se on kuulkaas vaan nuita herrojen typeriä päähänpistoja ja eikun kaikki vaan nousee verot ja terveyskeskusmaksut ja palvelut huononee .vanhukset laitetaan kyllöön kuolemaan,ei edes kunnon hoitoa saa.
    Mutta siinäpähän mylläävät,minä en henk.koht ainakaan kellekkään kehu tätä kaupunkia.Enkä suosittele tulemaan kesälomalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jyväskylä kirjoitti:

Voi vittu tätä Jyväskylän kaupunkia,ei muuta kun kadut auki ja liikenne sekaisin,että osaa olla vittuja päättäjiä,että eikö ne saatanat itse ajele täällä vai onko ihan kuljettajat sitä varten ettei tarvitse muuta kun takapenkillä istua.
Joka saatanan kesä kadut revitään ja joka helvetin paikasta,älkää nyt ainakaan tänne tulko lomaileen,ei nautittava paikka,jos ette halua hermojanne menettää tän kaupungin järjestelyiden takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu