Ei oikein kirjoista löydy muuta sanaa ja tarkoitusta sille...vastiikketon korvaus...Mitä vastiketta hassilla kun saa kulukorvausta, verovapaata vielä.
Verovapaata palkkaa, semmoistakaan ei lainsäädäntö tunne kuin vain Halosen osalta>palkkio< >verovapaata<
Muuta ei hassin kohdalta samaa pykälää...miksei, kun kerta saa sitä?
Kulukorvauksesta sanotaan, kun kuluttaa omaa kulkupeliä..tai kun itse maksaa, saa sitten rahansa takaisin kuittia vastaan. Mutta ei esim. jos kuitilla 1000€ kuukaudessa, ja laskuttaa 10000€
Onko Serbian hallitus luvannut noin, tai jokin muu elin, esinm. EU. Käskyttänyt Suomen maksamaan noin ? Miksi ? Ja miksi maksetaan? Tietääkö edes kukaan!
Suomenlaki...Serbianlaki...jne...kumpaa käytetään. Tässä vastaus>ei kumpaakaan< hassua!
Korruptiotako? miksi..mistä ?..mitä tekee ylimääräisellä kulukorvauksella ? Palauttaako joskus ! Miksei palauta, jos ylimääräistä maksettu? Muut ainakin joutuisi maksamaan!
Esim. se Komissario joka meni virkamatkalleen omalla autolla ja laskutti lentolipun verran. Joutui paluttamaan erotuksen.
Siivetön lintu lentää sittenkin. ?
onko kulukorvaus
korruptiota
1
251
Vastaukset
- Männistön muori
Nämä kulukorvaukset ylittää tavallisen kansan käsityskyvyn, sillä se on varmaan jotain korkeammanluokan taivaallista matematiikkaa.
Ei ole ihme, että kansalaisten lainkunnioitus laskee koko ajan ja jokainen yrittää kiertää velvoitteita kykynsä mukaan.
Eli, mitä nk. isot edellä, sitä pienet perässä.
Suomessa ei ole enää Vennamon veroisia poliitikkoja, jotka edes yrittäisivät saada vääryyksiä pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6315570Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?283589HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2772451- 1281773
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1291484Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3791435Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101223- 131163
Onko PS kaaoksessa?
Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P76952- 115905