Olen 20 vuotias itsevarma nainen ja seurustellut poikaystäväni kanssa kolmisen vuotta. Suhteemme on ollut miltei loistava ja seksielämä reipasta ja rohkeaa. Poikaystäväni ei ole koskaan tyydyttänyt minua millään tavalla käsin tai suuseksissä, minä ainoastaan häntä, ja aika ahkerasti.
muutama viikko sitten baaari illan jälkeen hän vihjasi että alapääni haisee pahalle ja muutenkin puhui ällöttävään sävyyn, että hän ei aijo siihen koskea. minä en ole koskaan valittanut kun otan häneltä viikottain - jopa päivittäin - suihin! miten hän luulee että enää haluan harrastaa rohkeaa seksiä takaapäin ja seisoalteen jos tiedän että haisen hänen mielestään. peseydyn päivittäin, eivätkä edelliset kumppanit ole valittaneet moisesta, päinvastoin. Asia häiritsee, ja itsevarmuuteni sängyssä kärsii kovin...
muutama viikko sitten baaari illan jälkeen hän vihjasi että alapääni haisee pahalle ja muutenkin puhui ällöttävään sävyyn, että hän ei aijo siihen koskea. minä en ole koskaan valittanut kun otan häneltä viikottain - jopa päivittäin - suihin! miten hän luulee että enää haluan harrastaa rohkeaa seksiä takaapäin ja seisoalteen jos tiedän että haisen hänen mielestään. peseydyn päivittäin, eivätkä edelliset kumppanit ole valittaneet moisesta, päinvastoin. Asia häiritsee, ja itsevarmuuteni sängyssä kärsii kovin...
Vastaukset 19
Vanhimmat
toisilla eukoilla pimppi ei tuoksu miltään..ei siis yhtään miltään..eikä juurikaan maistu myöskään miltään..
toisilla sitten taas on vähän voimakkaammat tuoksut...vaikka on siisti ja pesty..ainakin lähiaikoina.
minusta on parempi jos on makua ja tuoksua enemmän..maku ja tuoksu kiihottaa vaan..kunhan ei ole hiivajuttuja tms..ne on sitten eri juttu.
Kyllä lipaisen vaikka päivän pari lionnuttakin..kiihottaa vaan.
saattaa olla että toisia sitten haittaa pienetkin aromit..ota noista selvää.
Anna palaa vaan..
Siitä tarvitse murhetta kantaa. Haisee ne miehetkin.
Voit sanoa sen kyllä hänelle, jos ottaa nokkiinsa niin siitä vaan. Sitäpaitsi sinuna lemppaisin sellaisen tyypin. Kyllä miehen pitää antaa naiselle yhtälailla suuseksiä, kuin nainen miehelle.
Älä ala nöyristelemään semmoisen edessä.
Tuollainen ukkeli pellolle ja parempaa tilalle! Jos pitää hyvin huolta itsestään ja puhtaudestaan ja toinen silti valittaa, että "haisee pahalle" niin silloin on väärä mies hajuineen... Ihmisethän kulkevat hajujen perässä niin, että miellyttävän tuoksuinen ja makuinen ihminen on itselle se oikea. Näin en tuntuisi olevan miehesi kohdalla sinun suuntaan.
on koulutus vielä kesken. Laita hänet vapaille markkinoille oppimaan miehen taitoja. Jos ei mies pysty parempaan naisen kanssa, niin et todellakaan menetä mitään. Älä odota hänen muuttumistaan enää. Ansaitset parempaa. Hopi, hopi..
Niin..no jos on vaikka hiivasienitulehdus niin ei sinne paljon viitsi kielellä mennä lipsuttelemaan.Tuoksuuko pimppisi omaan nenääsi..(tulehdus)käy lääkärillä ja jos kaikki on ok on vika silloin sun kaverissa..keskustelemalla asiat selviää..et silleen
20 vuotias, seurustellut 3 vuotta, edelliset suhteet 17 vuotiaana. tuskimpa sen ikäiset kollit sun pilluasi ovat lipsutelleet, sormella voineet koittaa ja tuoksuista ymmärtäneet mitään.
Kyllä tuollaisesta lausunnosta voi pistää kaverin karanteeniin.Samaa sitä pitää saada mitä antaa toisellekkin muuten ei homma pelaa pitemmän päälle.
omassa seksielämässäni ei 15-vuotiaana ollut mitään vikaa. tietenkin se riippuu ihan ihmisestä, mutta turha sinunkaan mitään on yleistää.
se on niin, että poikaystäväsi ei halua muuten vaan nuolla sinua ja keksii sitten jonkun selityksen tekosyyksi ettei tarvitse. Niinkuin tuo paha haju. Haluaa varmaan itse pelkästään nauttia suuseksistä. Se on itsekäs ja laiska jätkä. Älä säkään ota siltä suihin. Katotaan miten kauan menee, et pimppa rupee maistumaan.
Mitä varten tyydytät vain miestä???? Hänen pitää
tyydyttää myös sinut ja antaa sinulle suuseksiä, kun annat sitä hänellekin. Älä anna hänelle suuseksiä eikä mitään muutakaan seksiä ennen kuin
hän antaa sinulle suuseksiä ja vie sen loppuun asti. Jatkossakin vaadit itsellesi myös nautinnon
ja jos ei anna niin hauku maan rakoon ja lemppaa
pellolle. Minä en suostuisi tuollaiseen ikinä.
On olemassa miehiä, jotka tyydyttävät sinutkin.
Arvosta ja kunnioita itseåsi. Sinussa ei ole mitää
vikaa. Vika on miehessäsi.
Tarkista, ettei alapäässäsi ole hiivatulehdusta. Aiheuttaa pahaa hajua ja nuoleminen ei todellakaan ole nautinto. Joskus myös antibiootit tappavat alapäästä luontaisen limakalvoja suojaavan maitohappobakteerikannan ja paikan valtaavat pahaa hajua tuottavat bakteerit. Kannattaa käydä vaikkapa koululääkärin tai gynekologin puheilla ongelmasta.
Kuulostaa ehkä hullulta, mutta bulgarian jogurtilla voit päästä kummastakin ongelmasta eroon. Ennen suihkua paikallisesti sinne, annetaan vaikuttaa hetken ja huuhdotaan pois. Ja pimpsaa ei koskaan pestä saippualla sisältä.
jos todella joku ongelma olisi, sen kyllä huomaisi
itsekin kutinana, kirvalynä, pahana hajuna tms.
jos taas ilman mitään syytä tuollaista toiselta
kuulee, on vika jossain ihan muualla.
siis sinne sisälle laitetaan jugurttia, auttaako oikeasti?onko kokemusta?
Kuule tyttökulta, lemppaa tosiaan kollisi, koska kokemukseni mukaan reipas ja rohkea seksielämä kyllä edellyttää ja sisältää sekä käsien että suun käyttämisen.
Sulla menee aika hukkaan tuon kanssa, ihanat kokemukset odottaa...
voi tosiaan olla, ettei mies muuten vaan halua olla
"antavana osapuolena" ja keksii sitten tuollaisia
loukkaaviakin tekosyitä.
jotkut haluavat seksiä vain passiivisena osapuolena.
tämä on tietenkin näiden ihmisten kumppaneita
kohtaan väärin. itse en pitkään katselisi kumppania,
joka ei koskaan antaisi minulle suuseksiä, mutta
minä antaisin hänelle. tai vähintäänkin puhuisin
asiasta hänen kanssaan ja haluaisin kunnolliset
perustelut.
oletko koskaan kysynyt asiasta suoraan?
ja totuushan se vain on, että haisevat ne
miehetkin. aiempaa vastausta lainaten.
ja viimeistään tuollainen kommentti loukkaisi
pahasti. puhukaa asioista suoraan..
että loukkaannuit.
Nyt sun on vain mietittävä mitä suhteelta tahdot.
Sattuiko siellä baarissa jotain, kun hän sen päätteeksi loukkasi? Vai pyysitkö itse häneltä suuseksiä?
Kuulostaa kyllä tosi epäreilulta, ettei toinen hoitele sua, mutta odottaa sulta käsittelyä.
Jos muuten ok suhde, niin minä ainakin pistäisin suuseksin jäihin. Sitten katsoisin, että minne homma kehittyy.
Oma mieheni ei koskaan nuollut, mutta nyt vasta parina viime vuonna on alkanut sitä harrastaa (menihän tässä melkein 10 v ilman). Sama elin on kuitenkin muillekin hyvin kelvannut.
Mutta itsesi takia, et voi tilannetta ensiselleen jättää.
Itse olen vielä aika nuori, en edes täysi-ikäinen, mutta seksiä tullut jonkin verran harrastettua. Pari vuotta sitten minun silloinen poikaystävä sormeili sieltä minua ja haisteli ja satuili jotain valkosipulisilli-juttuja. Kyllä meni oikeasti vuosi ennen kun annoin hänen minua suulla yrittää tyydyttää, tuo kommentti nimittäin sattui tosi paljon ja sen takia minusta on tullut ihan äärettömyyksiin menevä seksihygieniahullu omalta kohdaltani. Miesten hajuista en yleensä välitä, terskajuustoista en kyllä ota, mutta kenellekään en myöskään siitä rumasti sano. Tuo poikaystävän kommentti sai vaan minut oikeasti kauhun valtaan ja vieläkin AINA pyörii mielessä että ei hitto maistun varmasti pahalta eikä todellakaan voi suuseksissä rentoutua.. että näin. :(
Toivottavasti kukaan mies ei tee samaa virhettä omalle naiselleen mitä oma eksäni teki ja mitä aloittajan mies..
Mulle kävi vähän samalla lailla. 18-vuotiaana silloinen samanikäinen, hyvin kokematon poikaystävä halusi oma-aloitteisesti kokeilla nuolla minua, mutta sitten hän vilkaisi jalkoväliäni ja totesi ettei haluakaan. Voi olla että nyt aika vääristää muistot, mutta muistaakseni häntä silloin vähän puistatti, ja naamalla oli sellainen hämmentynyt ällö-ilme. Vaikka seurustelu jatkuikin sen jälkeen monta vuotta ja mies oppi todella upeasti nuolemaan ja rakastelemaan, mulle jäi kans mieleen pyörimään että onko mun alapää jotenkin ruma ja ällöttävä. Myöhemmin samainen poikaystävä kyllä ihastui täysin nuolemiseeni ja kehui pimpsaani kauniiksi, eikä sen jälkeenkään poikaystävillä oo ollu valittamista. Mutta kyllä siitä sellainen jäi etten tosiaan suuseksiä saadessani ihan 100% pysty relaamaan kun mietin että ällöttääköhän miestä...
Kaverisi on vasta poika.Ei mies,jätä hänet,lemppaa kerralla,äläkä selittele.Parempi että kasvaa rauhassa mieheksi.Onhan näitä äidistä vieroitettuja nähty.Ole sinä nainen ylpeä itestäs,älä ala orjaks,ei kenenkään !!