Volvo S60 kuskin oven verhoilun irroitus

Voisiko joku neuvoa, miten verhoilu irroitetaan, jotta pääsen korjaamaan oven kahvan mekanismin?
14056
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eli oven laidoissa olevat "kiinnikkeet" aukeavat painamalla kiinnikkeen keskeltä esim ohuella tylpällä tapilla. Oven kahvassa on yksi ruuvi, joka löytyy muovikotelon alta kahvaosasta. Sen saa auki varovasti pienellä meisselillä kääntäen. Muista olla kuitenkin varovainen ettet riko sitä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hannu123 kirjoitti:

Voisiko joku neuvoa, miten verhoilu irroitetaan, jotta pääsen korjaamaan oven kahvan mekanismin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu