YTV:n bussit kaupungilla

elielelielli

Mikä ihme niissä bussikuskeissa ja busseissa mättää, kun AINA saa odotta asitä bussia, kun se tulee MYÖHÄSSÄ!
Esimerkki: Katson infotaulua, bussin pitäisi tulla/lähteä pysäkiltä 14:30.
Odotan rauhassa ja katson useampaa eri kelloa, mitä sieltä nyt löytyykään. Bussi tulee usean minuutin myöshässä ja lähtee SAMAN TIEN, eikä ota kaikkia siihen haluavia ihmisiä kyytiin, jos joku vaikka juoksee 10 metrin päästä ehtiäkseen. MUTTA EI!
Miksi nämä bussit eivät voi tulla pysäkille vaikka 5 minuuttia ennen lähtöaikaa? Tämäkin olisi saanut tulla vaikka 14:25, olisi ollut 5 minuuttia kaikilla haluakkailla aikaa ehtiä!

MIETTIKÄÄ NYT YTV, BUSSIKUSKINNE EIVÄT AJELE IHAN AIKATAULUSSA. Tämä on hyvin pieni "virhe", mutta kuitenkin se on haittaava. En ole koskaan, korostan _koskaan_ nähnyt kun joku busseista tulisi taukopaikalta AJOISSA ottamaan ihmiset kyytiin.

6

1731

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ville Norppa

      Koska bussi on jo myöhässä, joten se pyrkii lähtemään välittömästi linjalle ettei se enempää myöhästyisi. Tarpeeksi kun myöhästyy, niin seuraava lähtö ajaa edellisen kiinni ja ajaa ohi. Ja 10 metrin päässä myöhästyneseen bussiin haluava asiakas on itsekin myöhässä!

      • kalamies69

        viime tingassa juoksevat ovat noita manskulaisia jotka kyttäävät bussia joka lähtee.......sais nekin mennä ratikalla tai kävellen.


      • tullut pysäkille

        juuri sillä hetkellä kun sen pitäisi lähteä, luulet et kello on väärässä. Lähdet käymään vaikkapa kioskilla, näet bussin tulevan ja yrität juosta kyytiin....myöhästyt!


    • mielestäni

      En pidä kuskeista, jotka tulevat lähtölaituriin paljon ennen merkittyä lähtöaikaa. Siinä sitten menet bussiin istumaan, tietämättä koska se lähtee. Ja vierestä ehtii lähteä pari bussia samaan suuntaan.

      Se ei ole ongelma eikä mikään, jos bussi lähtee linjalle 2 min myöhässä.

      Mielestäni 5min saa olla myöhässä, riippumatta siitä, onko pysäkki linjan ensimmäinen vai viimeinen.

      • Jotka eivät saa suutaan auki ja kysy kuskilta että koska tämä bussi lähtee?


    • ytv

      MEE TAKSILLA!!!!!! NIIN ET TARVII ODOTA BUSSIA ELÄKÄ RUUTISE!!!

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      87
      948
    2. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      74
      925
    3. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      59
      861
    4. 50
      702
    5. Uunimakkara koululaisten suosikki

      https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p
      Maailman menoa
      268
      692
    6. Meistä puhutaan

      Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni
      Ikävä
      27
      686
    7. Noniin myönnetään

      Rakastan aivan kauheasti ❤️
      Ikävä
      17
      532
    8. Ikä ei tule yksin

      Huomaan, että olen rupsahtanut kasvoista aika paljon.
      Ikävä
      58
      518
    9. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      86
      515
    10. En tiedä sinusta

      Olisitko lempeä, hyväntuulinen ja rento vai jämpti, määrätietoinen ja huoliteltu kumppani?
      Ikävä
      38
      512
    Aihe