Orkideassa jotain juttuja...?

Meillä on kolme orkideaa ja leikkasin ne koska ne olivat niin kuivuneet. Nyt ne ei enää kasva ja niihin on tullut sellaisia ruskeita pieniä näppyliä!
Jos joku tietää jotain niistä, niin vastatkaa. Kiitos etukäteen!
1324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lue www.orkidea.fi
sieltä "käytännön kasvatusoppia",ja mieti itse mikä meni pieleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


orkideoista huolestunut.... kirjoitti:

Meillä on kolme orkideaa ja leikkasin ne koska ne olivat niin kuivuneet. Nyt ne ei enää kasva ja niihin on tullut sellaisia ruskeita pieniä näppyliä!
Jos joku tietää jotain niistä, niin vastatkaa. Kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu