Tahtois tila ta mutta eka pitää vähän kysyä...
Mitä eroa on heavyweightin ja normaalin paksuudessa. Eli kuinka paksuja ovat ja kumpaa suosittelette?
Mitä eroa noilla Denberin tuotteilla on laadussa Suomessa myytäviin esim.Latexaan?
Mitä eroa on heavyweightin ja normaalin paksuudessa. Eli kuinka paksuja ovat ja kumpaa suosittelette?
Mitä eroa noilla Denberin tuotteilla on laadussa Suomessa myytäviin esim.Latexaan?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ostin Denberiltä pari tuotetta normaali paksuudella. Lyhyellä oppimäärällä Denberin tuotteet "pehmeämpiä" kuin Latexa. Paksuuksista en osaa sanoa. Suurinpiirtein samanlaatuisia. Hinta noissa Denberin tuotteissa taitaa olla kohdallaan. ;-)
mistä löytyy näitä asuja?kotisivut?
http://www.denber.co.uk/
Netin kauttahan niitä saa ja kotisivutkin löytyy!! Ostaminen yksityisellekin onnistuu, vaikka ovat virallisesti valmistaja ja tukkumyyjä!
Netissä olen sen verran tutustunut, että hinta-laatusuhde olisi kohdallaan ja ovat sopivat ainakin, jos ei ihan kipeästi halua näistä maksella. Sopis varmaan tälläselle amatöörille ;o)
Hintoihin pitää laittaa vielä VAT rahdit, mutta jos vähän reilummin :o) tilailee samalla kertaa, niin suhteellisesti rahti pienenee!
Vielä jos jollain ois tietoa tuosta heavyweight-jutusta...?
Tuossa on toinen osoite mistä löytyy vähän kuvaa enenmänkin Denberin (ja samassa Latexaa) tuotteista shopin kautta... Miten hinnat Suomessa muuten Latexan kohdalla eroaa nykyään esim. tuohon Rolatexin hintaan?
http://www.denber.co.uk
http://www.rolatex.de/Rolatex
Paksuus kannattaa tietenkin valita oman maun mukaan. Itse ainakin
valitsisin sukkiin, käsineisiin ja huppuihin ohuempaa laatua, mutta
housuihin ja korsetteihin ehkä paksumpaa materiaalia.
Muutaman kerran ko. puljusta tilanneena vaikuttaa siltä, että ainakin
ohuemman materiaalin paksuus vaihtelee todella paljon. Jos kaikki
on OK, niin asut ovat mukavan tukevia myös normaalilla paksuudella.
Valitettavasti niinkin on käynyt, että vaatteissa on ollut todella ohuita
paikkoja, joita joutuu heti muutaman kerran jälkeen paikkailemaan.
Siinä mielessä paksumpi on varmempi vaihtoehto.
Itse pitäisin Latexan materiaalia hieman pehmeämpänä, sisäpinta
ja asut yleensäkin ovat viimeisteltympiä. Toisaalta Denberin asujen
kanssa tarvitsee yleensä vähemmän talkkia ja ulkopinnan saa
helpommin kiiltäväksi.