Meillä kepussa akat pelastaa aina jos ukot alkaa pomotella.
Niillä kun kieli laulaa siinä aitaa katuu, mutta myös ukot menee ruotuun.
Johdossanne oli poikia liian pitkään ne otti teiltä vallan.
Onko teillä naisjärjestöö??
Niillä kun kieli laulaa siinä aitaa katuu, mutta myös ukot menee ruotuun.
Johdossanne oli poikia liian pitkään ne otti teiltä vallan.
Onko teillä naisjärjestöö??
Vastaukset 9
Vanhimmat
Koska nähtävästi istut koneen ääressä, etsit sieltä puolueen sivut ja löydät kaikki tarvittavat toimijat. M-L Leppänen johtaa tätä ps-naisten joukkoa.
ei tule tapahtumaan. Marja-Leenan polkkatukka ei ole riitttävän uskottavuutta herättävä.
Meillä stadissa on vähän huonoa.
Rossi nuolee pillua ja marika lutkuttaa kurdi-kullia.Ehdokkaana oli muutama vanhempi frouva,hiukan ne oli ulkona,eräskin väitti ettei Ruotsi ole EU:n jäsen.
Toivottavasti muualla menee paremmin,ettei Vistbackan tarvi jatkuvasti edustaa persu-naisia paneeleissa.
Eiran Tytti ollut ehdokkaana, tai ole toiminnassa mukana? Eikö olisi hienoa antaa panoksensa suurelle nousulle. Ota ihmeessä yhteys piiriin, ja rupea mukaan naisenergian tuottajaksi.
Tyttihän ei ole esittänyt yhtään mielipidettä. Herjaamista, mollaamista ja pilkkalauseita kylläkin osaa heittää, mutta niinhän kaikki pienet ihmiset yleensä tekee. Pienet koiratkin on kovimpi räkyttäjiä, mutta kun vähän niitä kohtaan hönkäisee, niin karkuun menevät.
Kyllä hesasta löytyy oikeaa naisenergiaakin, mutta se miten heidät voisi rekrytoida persuihin, voi olla vaikeaa. Persuthan ei ole mitenkään vetovoimainen tai poliittisesti sexikäs puolue.
Ei todella ole sexykäs,niinkauan siellä huseeraa pahimmantapaiset äijätyypit,kuten Sademies ja Kähärä.
ja myönnä että molemmat "äijätyypit" kuitenkin ovat esittäneet monia hyviä ajatuksia tälläkin palstalla. Molemmat ovat sekä hyvätapaisia että sivistyneitä, ja esittävät perustellusti asiansa. Nytkään sinä et esitä muutakuin pahansuopaisuutesi, ja turhuutesi.
Missä asiasi?
muu kuin pytty Eirassa, ei ymmärrä muuta kuin että ranta on lähellä. Parempi katsella vaan rantaa ja jättää tällää sekoileminen ettei ihan sekobollana pidetä sielläkin päin.
Ei ole akkoja perussuomalaisissa. Naisia on puheenjohtajistossakin kaksittain. Hallituksessa pari lisää ja puoluevaltuustossa vielä enemmän.
Naisjärjestökin löytyy ja sillä on mandaattiapaikka puoluevaltuustossa.
Eikä ne naiset ole ottaneet valtaakaan puolueessa. Sitä käytetään yhdessä.