Seuran myyminen?

missä raja?

Mites, jos tyttö tarjoaa siis omaa aikaansa. Ei niinkään mitään seksuaalisia palveluita niin sehän on taysin laillista? Vieläpä hierontakin on täysin laillista. Hieronta ei saane ulottua kuitenkaan genitaalialueelle.
Jos kuitenkin tytöt myy siis seuraansa ja vietää aikaa miehen kanssa ja "sattuu" vain tykästymään mieheen ja päättää harrastaa seksiä hänen kanssaan tai he muuten vain päätyvät petihommiin, niin eihän tämä ole laitonta?

Ilotytötjä mainostavat nettisivut jne. painottavat aina että tytöt tarjoavat aikaansa eikä kauppaan liity mitään seksuaalista. Mitä tapahtuu kahden aikuisen välillä on heidän oma asiansa? Niinpä niin.

Joku varmasti provosoituu tästä viestistä, siitä vaan. Mainittakoon nyt kuitenkin, että todella vastustan ihmiskauppaa eikä naisia saisi todellakaan käsitellä kuin kauppatavaraa. Olen vain pikkuisen erimieltä siitä, että omasta halustaa seksipalveluita myyvä nainen (joka mahdollisesti vielä maksaa verot toiminimen kautta) kriminalisoidaan. Samoin mies, joka nyt vain tahtoo olla vain tällaisten naisten asiakas, kriminalisoidaan.

19

3362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeesustelija

      Seksipalveluiden myyminen ja ostaminen täysi-ikäiseltä on Suomessa laillista.
      Mitä ihmiset kahdenvälisissä suhteissaan tekevät on heidän oma asiansa kansallisuuteen tai sukupuoleen katsomatta.

    • Blondi_misu

      kiukuttaa suunnattomasti se, etteivät he pääse vakoilemaan, mitä kahden ihmisen välillä tapahtuu - toisen huoneistossa.

      Ja seksiähän saa myydä ihan vapaasti, ei se ole Suomessa kiellettyä. Vain ostaminen on tehty laittomaksi ja siinäkin syyttäjällä on todistetaakka. Ei riitä epäily ja edes se, että naisen asunnolla käy useita eri miehiä ja he viipyvät siellä puolesta tunnista tuntiin.

      Hauska selitys utelevalle; mitä tehtiin?
      Pelattiin hieman shakkia.

      • panomies1

        ole laitonta ellei asiakas tiedä että kyseessä on paritus.


      • Blondi_misu
        panomies1 kirjoitti:

        ole laitonta ellei asiakas tiedä että kyseessä on paritus.

        Hyvä, että sä oikaisit.


    • jaajaabadaa

      Nykyään ihmiset eivät pysty olemaan sellaisia kuin Jumala meidät on tarkoittanut olemaan. Ihmisille ei riitä se että on puoliso. En voi muuta sanoa kun että sellainen ihminen joka alistuu myymään itseään rahasta on jotenkin viallinen. koska ei terve nainen tee sitä, se on varma!
      Nykyään erotaan 50% solmituista liitoista..mitä tämä oikein on. kenelläkään ei ole itsekunnioitusta. ja turhaan perustellaan että "Hän" oli väärä valinta.. no itsehän valitsee ja haluaa..

      Esimerkki eräästä tutustani. Heikki 60v menee 4 kertaa vuodessa brasiliaan jossa häntä odottaa aina "sovittu" nainen. joka kerta kun hän palaa. sanoo että mukavaa oli ja itsetuntoisesti menee vaimonsa luo takaisin.
      jotenkin tästä tulee mieleen että mies lähtee pettämään kahdesta syystä. 1. Oma kumppani ei miellytä seksuaalisesti tai oma kumppani ei miellytä sosiaalisesti. Näin sen on pakko olla!

      • Mieshänmiä25vee

        seksuaaliset tarpeet kuulemma vähenevät tai jopa häviävät vanhemmiten kokonaan. Miehillä taasen on toinen laita.

        En sitten tiedä, itse olen vielä nuori. mut tässä olisi selitys.
        Vanhemmat ihmiset eivät seksuaalisuudestaan kuuluta niin avoimesti, vaikka ajattelevatkin OIKEASTI samalla tavalla kuin nuoretkin.


    • Anonyymi

      Minulla on ollut paljon vaikeuksia rahan kanssa ja en saa työpaikkaakaan niin tämä on ainoa vaihtoehto ja tarttisin nyt pikaisesti rahaa eli myyn seuraani mutta en seksin mielessä

      • Anonyymi

        Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑


      • Anonyymi

        Jos sinulta ostaa seuraa rahalla niin saako kaupanpäälle ilmaiseksi seksiä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑

        Entä jos en?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos sinulta ostaa seuraa rahalla niin saako kaupanpäälle ilmaiseksi seksiä?

        oletko nainen vai mies?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑

        Oletko nainen vai mies


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑

        Ja paljon antaisit?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑

        Paljon antaisit?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos sinulta ostaa seuraa rahalla niin saako kaupanpäälle ilmaiseksi seksiä?

        Paljon antaisit?


    • Anonyymi

      H­­ei! Ku­­tsum­me sinu­­­t käym­ään uude­­­ss­a cha­­tis­­sa! Mei­­­tä on yl­­i mil­jo­­ona! 👉 http://alegroup.info/H/W1i3X0

    • Ei ole laitonta myydä! Jos sisältyy paritusta on toinen juttu, silloin on laitonta🙂

    • Anonyymi

      U­u­s­­­i seksiteatteri ava­utu­­­u Su­­ome­en! Ku­­tsu­­­mme kai­­kki­. Il­­mo­it­­tau­­tum­­ine­­­n ry­hmäämm­­e tä­­­äl­l­­ä 👉 http://antikbutik.com/H/J6i9X8

    • Anonyymi

      Kaikki mikä ei ole laitonta, on laillista. Ugh!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      79
      5892
    2. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      110
      4270
    3. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      113
      3686
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      127
      3060
    5. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      74
      2606
    6. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      164
      2462
    7. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      120
      2150
    8. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      3
      2134
    9. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      47
      1901
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1615
    Aihe