Mites, jos tyttö tarjoaa siis omaa aikaansa. Ei niinkään mitään seksuaalisia palveluita niin sehän on taysin laillista? Vieläpä hierontakin on täysin laillista. Hieronta ei saane ulottua kuitenkaan genitaalialueelle.
Jos kuitenkin tytöt myy siis seuraansa ja vietää aikaa miehen kanssa ja "sattuu" vain tykästymään mieheen ja päättää harrastaa seksiä hänen kanssaan tai he muuten vain päätyvät petihommiin, niin eihän tämä ole laitonta?
Ilotytötjä mainostavat nettisivut jne. painottavat aina että tytöt tarjoavat aikaansa eikä kauppaan liity mitään seksuaalista. Mitä tapahtuu kahden aikuisen välillä on heidän oma asiansa? Niinpä niin.
Joku varmasti provosoituu tästä viestistä, siitä vaan. Mainittakoon nyt kuitenkin, että todella vastustan ihmiskauppaa eikä naisia saisi todellakaan käsitellä kuin kauppatavaraa. Olen vain pikkuisen erimieltä siitä, että omasta halustaa seksipalveluita myyvä nainen (joka mahdollisesti vielä maksaa verot toiminimen kautta) kriminalisoidaan. Samoin mies, joka nyt vain tahtoo olla vain tällaisten naisten asiakas, kriminalisoidaan.
Seuran myyminen?
19
2931
Vastaukset
- Jeesustelija
Seksipalveluiden myyminen ja ostaminen täysi-ikäiseltä on Suomessa laillista.
Mitä ihmiset kahdenvälisissä suhteissaan tekevät on heidän oma asiansa kansallisuuteen tai sukupuoleen katsomatta. - Blondi_misu
kiukuttaa suunnattomasti se, etteivät he pääse vakoilemaan, mitä kahden ihmisen välillä tapahtuu - toisen huoneistossa.
Ja seksiähän saa myydä ihan vapaasti, ei se ole Suomessa kiellettyä. Vain ostaminen on tehty laittomaksi ja siinäkin syyttäjällä on todistetaakka. Ei riitä epäily ja edes se, että naisen asunnolla käy useita eri miehiä ja he viipyvät siellä puolesta tunnista tuntiin.
Hauska selitys utelevalle; mitä tehtiin?
Pelattiin hieman shakkia.- panomies1
ole laitonta ellei asiakas tiedä että kyseessä on paritus.
- Blondi_misu
panomies1 kirjoitti:
ole laitonta ellei asiakas tiedä että kyseessä on paritus.
Hyvä, että sä oikaisit.
- jaajaabadaa
Nykyään ihmiset eivät pysty olemaan sellaisia kuin Jumala meidät on tarkoittanut olemaan. Ihmisille ei riitä se että on puoliso. En voi muuta sanoa kun että sellainen ihminen joka alistuu myymään itseään rahasta on jotenkin viallinen. koska ei terve nainen tee sitä, se on varma!
Nykyään erotaan 50% solmituista liitoista..mitä tämä oikein on. kenelläkään ei ole itsekunnioitusta. ja turhaan perustellaan että "Hän" oli väärä valinta.. no itsehän valitsee ja haluaa..
Esimerkki eräästä tutustani. Heikki 60v menee 4 kertaa vuodessa brasiliaan jossa häntä odottaa aina "sovittu" nainen. joka kerta kun hän palaa. sanoo että mukavaa oli ja itsetuntoisesti menee vaimonsa luo takaisin.
jotenkin tästä tulee mieleen että mies lähtee pettämään kahdesta syystä. 1. Oma kumppani ei miellytä seksuaalisesti tai oma kumppani ei miellytä sosiaalisesti. Näin sen on pakko olla!- Mieshänmiä25vee
seksuaaliset tarpeet kuulemma vähenevät tai jopa häviävät vanhemmiten kokonaan. Miehillä taasen on toinen laita.
En sitten tiedä, itse olen vielä nuori. mut tässä olisi selitys.
Vanhemmat ihmiset eivät seksuaalisuudestaan kuuluta niin avoimesti, vaikka ajattelevatkin OIKEASTI samalla tavalla kuin nuoretkin.
- Anonyymi
Minulla on ollut paljon vaikeuksia rahan kanssa ja en saa työpaikkaakaan niin tämä on ainoa vaihtoehto ja tarttisin nyt pikaisesti rahaa eli myyn seuraani mutta en seksin mielessä
- Anonyymi
Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑
- Anonyymi
Jos sinulta ostaa seuraa rahalla niin saako kaupanpäälle ilmaiseksi seksiä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑
Entä jos en?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sinulta ostaa seuraa rahalla niin saako kaupanpäälle ilmaiseksi seksiä?
oletko nainen vai mies?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑
Oletko nainen vai mies
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑
Ja paljon antaisit?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilman muuta annat pillua ja saat siitä korvauksen!🤑
Paljon antaisit?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sinulta ostaa seuraa rahalla niin saako kaupanpäälle ilmaiseksi seksiä?
Paljon antaisit?
- Anonyymi
Hei! Kutsumme sinut käymään uudessa chatissa! Meitä on yli miljoona! 👉 http://alegroup.info/H/W1i3X0
Ei ole laitonta myydä! Jos sisältyy paritusta on toinen juttu, silloin on laitonta🙂
- Anonyymi
Uusi seksiteatteri avautuu Suomeen! Kutsumme kaikki. Ilmoittautuminen ryhmäämme täällä 👉 http://antikbutik.com/H/J6i9X8
- Anonyymi
Kaikki mikä ei ole laitonta, on laillista. Ugh!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu126941Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37877Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47829- 54721
Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50721Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143714Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e32693Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187660Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42656Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136655