lisää ja vähän tarkemmin siitä Lipposen neroudesta?
Kerroppa, uusi-ukki
Pavel Pohjola
12445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ja asiatietoista politiikkoa, aivan toista maata olevaa Puolueen Puheenjohtajaa, kuin Matti Vanhasta, jonka ihailijoihin sinä, Paavali tunnut lukeutuvan. Sinäkin Sydämessäsi tiedät ja tunnet, ettei yksi tiilikivenpaksuinen kirjakaan, voisi riittää kertomaan niitä hyviä töitä mitä Paavo Lipponen on Yhteiskuntamme hyväksi tehnyt.
Mutta jos sinä haluat todella tietää, etkä vain parjausmielessä hakea vikoja Paavon Ministeriajoilta, neuvonkin sinua tilaamaan Eduskunnan Pöytäkirjat tuolta Paavon "Kulta-ajalta", sieltä selviää sinullekin tosiasioita Paavon tekemisistä.
kun haluaa saitilla pysyä ja jutut on loppuneet kesken.
Jospa se ukin suuri idolli pitää ukille kertausharjoitukset kunhan ouluun asti kerkeää.
Olen seurannut noita ukin vakuutteluja monessakkin asiassa mutta kuinka ollakkaan yks kaks niiltä tippuu pohja pois ja sitten ukki vaikenee.
Enkä ala yksilöimään ,kun listasta tulis niin pitkä että alkais muistuttamaan ukin idolin höpötyksiä.
Paavon tosiasialliset tekemiset ovat salaisiksi luokiteltuja kun ne ei kestä päivänvaloa.
Kuten irakki juttukin.
Paavolla oli hirveä pyrky hinnalla millä hyvänsä päästä eu:ssa johonkin virkaan mutta eihän sinnekkään nyt pelkän halun perusteella huolita.
Sitten joskus kun Paavon töpeksintä ajalta aletaan saamaan rehellistä tietoa ,ei ilmeisesti ole enää sdp:tä puolueena olemassakaan,tai ei ainakaan sen jälkeen.
Lipposen ansiot tunnustan, jopa mielelläni, mutta
siitä neroudesta olen hiukan epäileväinen.
En muuten ihaile yhtäkään poliitikkoa siinä mielessä
kuin Sinä tunnut ihailevan esim. Heinäluomaa.
Tämä nykyporvariräkäporukka ei enää osaa lukea eikä kirjoittaa. Tälle porvariräkäporukalle olisi ollut oikein, jos Paavo Lipponen ei olisi nostanutkaan Suomea porvarihallituksen tuhojen jäljiltä hyvinvointivaltioksi.
On myönnettävä nuo sinun puheesi todeksi siltä osin, että on vaikeaa näissä politiikan kiemuroissa olla aina johdonmukaisesti, ja pilkuntarkasti linjassaan. Tuo kirjoittamasi >>> putoaa pohja pois
mitä olen tiedoitusvälineistä tietoa saanut, olen tullut näitten tietojen perusteella siihen tulokseeseen, että Heinäluoma on korrektisti käyttäytyvä herrasmies.
Sitä miksi Heinäluomasta on tehty Öykkäri ja häirikkö Demarienkin keskustassa en tiedä mitään, ne ovat ilmeisesti niitä, "Itsevaltiaista", saatuja vaikutteita, johon tyhmät kansalaiset uskovat kuten raanattuun.
Toisaalta kaikkihan sen tuli näkemään miten Heinäluoma toimiessaan Valtiovarainministerinä Matin Hallituksessa, tosiasiallisesti johti tätä Hallitusta. Muistammehan miten Kepulaisetkin itkivät, että Demarit vie Mattia mennen tullen.
Nyt kun Demarit ovat syrjässä, on Vanhanen taas nostettu Jumalasta seuraavaksi, ettekö te poloiset näe miten yhteiskuntaamme taas viedään seuraavaa lamaa kohti, ei ole Heinäluomaa panemassa kapuloita rattaisiin, onneksi tämä peli loppuu jo ennen Joulua, sanokaa minun sanoneeni.
Paavo on oikein hyvä mies,jos ei lasketa nuoruuden töppäilyjä.Mutta Paavossa saattoi olla nuorena testosteronia normaalia enemmän.
Paavo,nyt kun aikaakin jälleen on,rryhtynyt autoilemaan.Ongeelma aiassa vai on koska Paavolla ei toistaiseksi ole ajolisenssiä.
Paavo ajaa harjoituksia ja toivottavasti saa ajoon oikeuttavan lisenssin,pidämme koko kansa peukkuja pystyssä Paavolle,että Paavo saisi lisenssin ja voisi ryhtyä autoilemaan.
Varsinkin vanhemmalle miehelle on pajon etua kun on automopiili käytettävissä,varsinkin naismaailmassa.
Itse veikkaan heinäluoman joutuvan eroamaan jo paljon ennen sitä. Toivottavasti vain keksittäisiin joku kunniallinen tapa hoitaa tuo ikävä asia.
taas.
Olenko kirjoittanut Vanhasesta tai Keskustasta sanaakaan.Lueppa uudelleen.
Miksi epäilet minun olevan kepulireppanan?
Voin vakuuttaa sinulle että en ole keskustaa äänestänyt tuskin koskaan.En kyllä demareitakaan ihan varmasti ikinä.Enkä tule äänestämään.
Seuraavissa vaaleissa saatan persuja äänestää kokoomuksen sijasta jos saavat hankittua hyvän ehdokkaan,huonoa en äänestä,jotain halmeen kaltaista.Järki se pitää olla näissäkin hommissa.
Mutta Vanhasta kyllä äänestän pressaksi jos on ehdokkaana.Jo tämänhetkisten näyttöjen persteella.
Kyllä suomen olis jo aika saada edustava presidentti,niin ja kyllä tuo Vanhanen osaamisen osaltakin täyttää tehtävän vaatimustason.
Neutraali leppoisa tyyppi.
että erottaminenkin olisi hyvä tehdä varsin julkeasti, sen tuo mies on todella ansainnut.
Näin siitäkin huolimatta vaikka he lyövät sinua korville molemmilta puolilta. Mutta elä kuten olet elänyt tähänkin asti eli jatkuvassa harhassaa. Vie ideologiasi mukanasi hautaan sillä tuo ideologia haudataan kohta muutenkin.
Tämän hallituksen on hyvä retostaa, kun valtion talous on SDP:n politiikan seurauksena saatu priimaan kuntoon. Syksyllä se mellakka alkaa, kun matalapalkkanaisalat alkavat velkoa kokoomukselta saataviaan. Tämä on väistämätöntä, koska Kataisen vaalilupaus oli hihasta repäisty vaalilupaus, niin kuin ne verojen alennuspuheetkin.