Mul on täs viimesen kolmen vuoden aikana oikeest jalast nilkka murtunu ja vasemmast jalast nilkka murtunu (jouduttiin leikkaamaan)ja lisäks vasemmast polvest on katkennu eturistisiteet kaks kertaa.Ja juuri pamahti kolmannenkin kerran hajalle. Armeijaan piti mennä viime tammikuussa, mutta polven takia se juuri lykkääntyi, joten minulle määrättiin marraskuulle esikunnan oma lääkärintarkastus. Mitäköhän herrat mahtaa siellä ehdottaa, lykkäystä vai olisiko mahdollista kenties saada jopa vapautus kokonaan? Pyydän asiallisia vastauksia.
Vapautus vai lykkäys?
daaaa
1420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Nykysin on helpotettu vapautuksia sen verran, että uskoisin, että jos leikkaus takana ja on tollanen toistuva ongelma, niin saatat saada vapautuksen.
Ja tietenkää ei kannata ongelmaa vähätellä. Ehkä kannattais hommata joltain lääkäriltä puoltava lausunto ensin, niin eivät ala siellä enää pakottamaan A-luokkaan.