Ajovalopolttimon vaihto VW New Beetle

Kuinka paljon pitää purkaa autoa??? Otin jo akun ja ilmanputsarin pois, mut en vieläkään tajuu et miten homma onnistuu? Kuinka paljon pitää purkaa lisää ja mitä??? Vuosmalli -99 kyseessä, 2.0 Bensakoneella. Vaihtaisin samalla kertaa kaikki polttimot.
2830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

konehuoneen puolelta väännät muovisen vivun umpio kohdalta eri asentoon niin koko umpio irtoaa, voi olla v:mäinen jos vivustossa hiekkaa välissä

Äänestä
  • Neuvosta, ongelma ratkesi jo. Oli se silti aika tiukassa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mois13 kirjoitti:

Kuinka paljon pitää purkaa autoa??? Otin jo akun ja ilmanputsarin pois, mut en vieläkään tajuu et miten homma onnistuu? Kuinka paljon pitää purkaa lisää ja mitä??? Vuosmalli -99 kyseessä, 2.0 Bensakoneella. Vaihtaisin samalla kertaa kaikki polttimot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu