Bmw
kuski vangittiin
141190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200707046312435_uu.shtml
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1396876
Vittu noi munattomat pellet elvistelee autoillansa ja ovat niin kovaa jäppistä ratin takana, sitten ilman autoa vaan itkeäpillitetään.
Tollasia vastaavia pässejä on pääkaupunkiseudulla vaikka kuinka paljon, yleensä ajavat Audeilla.
Elinkautinen vaan tyypille suoraan!
BTCF sanoo: "on valitettavaa, että yliajajan automerkki sattui olemaan BMW"
kun pitäisi sanoa: "on valitettavaa, että BMW tapahtumaan osallistunut nuori ajoi poliisin yli"
BTCF sanoi ennen tapahtumaa: "emme suosittele ajamaan ylinopeutta"
kun pitäisi sanoa: "kehoitamme tapahtumaan osallistuvia noudattamaan liikennesääntöjä"
Sellaista paskaporukkaa nämä bimmerkinnertunarit.
Eihän se ääliö kuski edes sieltä tapahtumasta tullut.
Mitä merkitystä sillä on, oliko se ääliö ostanut bimmerpartyn sisäänpääsylipun vai ei? Bimmerpartyyn se kuitenkin osallistui.
mitäköhän se vaikuttaa asiaan onko henkilö ollu bimmerpartyissa vai ei? eihän se ole järjestäjien tai auton vika että kuski vetää viinaa ja lähtee vielä ajamaan. vastuuntunnotonta syyttää muita mitkä eivät asiaan voi yhtään vaikuttaa, kaikkein vähiten auto ja sen merkki, ei kasa peltiä mitään elämänmenosta tajua.
Kyllä BTCF on vastuussa siitä minkälaisia autoilijoita tapahtuma kerää paikalle ja ympäristöön. Aivan turha sanoa, että mitä tapahtuu porttien ulkopuolella, sillä ei ole mitään tekemistä tapahtuman kanssa. Kyllä sillä vaan on. Se mitä tapahtuu porttien ulkopuolella, on monin verroin tärkeämpää tapahtuman onnistumisen kannalta.
Eli: Jos joku hakkaa sinut Linnanmäen portin tienoilla, niin Lasten Päivän Säätiö on vastuussa tapahtuneesta, ja huvipuisto on lopetettava.
Käydä. Esim. monia tanssilavoja lakkautettu järjestyshäiriöiden takia.
Kyllähän tässäkin tapauksessa valitettavasti alkoholi on välillisesti suurin tapauksen aiheuttaja, vaikka se ei poistakaan tekijän syyllisyttä. Kun tiukka- ja vapaa-alkoholikäyttäytyminen jossain vaiheessa yhtyvät, siitä tulee juuri tuonkaltaista jälkeä.
Kansanedustajat pikavauhdilla alkoholiveroa nostamaan. Vaikka matkailu vähän lisääntyisi, tuskin sitä varusmiehetkään lähtisi Virosta asti hakemaan. Tapaus on sellainen, että käy sääliksi molempia osapuolia.
Olisi myynti-iän nostaminen. Tietenkin siitä juotuvat aina kaikki kärsimään, kun jotkut näyttävät että kiristämisenvaraa on.
Se alkoholi ei imeydy kehoon itsestään, eikä sitä kukaan tainnut väkipakolla kaveriin kaataa.
Jos viinan vetäminen saa tekemään typeryyksiä, pitäisi olla järkeä päässä sen verran että varoo sen kanssa, oli sen hinta mikä tahansa.
Vai onko sekin liikaa vaadittu?
Armeija suosii kulttuuria, jossa miehen pitää esittää kovaa. Ei olisi tuokaan pelle kolaroinut, jos istuisi ruudun takana sivarissa.