paljonko maksaa

Asemat ovat jo kiinni,elikkä paljonko maksaa uusi luovari saako heti mukaan vai onko kuinka byrokraattinen toimenpide.
2921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se maksaa tasan saman verran, kuin uusi rekisteriote. Eli tulostavat uuden otteen luovareineen. Mitähän se olis maksanut 10e muistaakseni. Jos ei ole hinnat nousseet.

Autoliikkeissä ei muuten välttämättä tarvita luovaria, mikä tuli minulle yllätyksenä. Tekevät vain sen vanhanaikaisen luovarin. Heillä on sitä varten valmiita pohjia.

Äänestä
  • 10,2 euroa, ennen 10,7 eli hinnat laskeneet. eli omistaja tai rahoitus yhtiön ollessa omistaja haltija voi uuden otteen käydä konttorilla käydä hakemassa.

    tai sitten tehdä kauppa vanhalla luovarilla ja silloin uusi omistaja maksaa hieman enemmän kun rekisteröi omiin nimiin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luovari kirjoitti:

Asemat ovat jo kiinni,elikkä paljonko maksaa uusi luovari saako heti mukaan vai onko kuinka byrokraattinen toimenpide.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu