Soneran sähköposti

ainakaan minulla tällä hetkellä, paikkakunta Riihimäki.
Viime aikoina luvattoman paljon ongelmia Soneralla, eräällä tutullani oli juuri Soneran nettiyhteys poikki peräti puolitoista viikkoa.
13876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

täälläkään, eli vika on ainakin alkanut soneran laitteista, joten lopettakaa vaan se turha oman koneen asetusten sotkeminen. Eivät vain taaskaan halua ilmoittaa asiasta häiriötiedoittessa...

Äänestä
  • sotkemaankaan asetuksia, sillä tämä sähköpostin toimimattomuus on jo sen verran yleistä että tietää automaattisesti vian olevan Soneran päässä.

    Se on tosiaan kumma juttu kun eivät voi sinne häiriötiedotteisiin laittaa näitä katkoksia ja siellä ne muutamat vaivaiset tiedotteet näkyy tulevan muutoinkin melkoisella viiveellä.

    Ei toimi sähköposti vieläkään.

    Äänestä

  • alkanut kirjoitti:

    sotkemaankaan asetuksia, sillä tämä sähköpostin toimimattomuus on jo sen verran yleistä että tietää automaattisesti vian olevan Soneran päässä.

    Se on tosiaan kumma juttu kun eivät voi sinne häiriötiedotteisiin laittaa näitä katkoksia ja siellä ne muutamat vaivaiset tiedotteet näkyy tulevan muutoinkin melkoisella viiveellä.

    Ei toimi sähköposti vieläkään.

    toimi täälläkään....taaskaan.

    Äänestä

SONERAN POSTIT. KAI SE ON SIIRRETTÄVÄ MUUALLE.

Äänestä
  • Ota useampi sähköposti niin minä ainakin tein. On Soneran joka tulee Oulookkin, Luukku, Suomi24 ja Hotmail ja kaikki toimii

    Äänestä

Kemissä kans ongelmia Soneran sähköpostin kans. Tänään ei ole toiminu ollenkaan. Sivulle kyllä pääsee mutta eipäs aukase postikansioita.

Äänestä

Vasta oli kaksi viikkoa poikki joku tohelo oli katkaissut minun postin toiminnasta, Kun olisi pitänyt lopettaan aivan eri henkilön postilaatikko. Ja nyt taas. Vika Soneran päässä.

Äänestä

Soneran sivuilla, lieneekö jotain tekemistä sillä kun laitoin ärhäkkää tekstiä menemään tästä tiedottamisesta:


Sähköpostiliikenteessä häiriötä osalla asiakkaista

Soneran kuluttaja- ja yritysasiakkaille (Sonera BusinessMail) palveluna tarjoamassa sähköpostissa on vika, joka estää kirjautumisen
sähköpostipalvelimelle viestien lukemista varten. Vian aikana vastaanotetut viestit toimitetaan perille viiveellä, kun vika on korjattu.
Vika koskee noin puolta asiakkaista. Pahoittelemme viasta aiheutunutta haittaa.

Vika ei koske sähköpostin välityspalveluita (SMTP).

TeliaSonera Finland Oyj
Sonera Asiakaspalvelu


Eipä tuo vika näköjään montaa asiakasta koskekkaan, peräti puolta, huh, huh.

Äänestä
  • joka on lähettänyt palauteta asiasta... itsekin yksi heistä

    Äänestä

Ja turha Riihimäellä on soneraa haukkua jos linjat poikki.Kaikki puhelin linjat eli verkot ja johdot on Elisan omistuksessa ja se vastaa huollosta.Sonera vain vuokraa niitä.

Äänestä
  • että Sonera vuokraa riihimäellä verkon elisalta ja kaikenlisäksi hämeen puhelin hoitelee esim. liittymien asennuksen.

    Mutta pääsääntöisesti sonera vastaa verkon toimivuudesta, sillä soneralle me maksamme liittymästä emmekä elisalle.

    Äänestä

Lähetä soneralle E-mailia. Sano, että vaihdat operaattoria, jos ei tule alennusta. Itse valitin, ja sain ilmaisen kuukauden! Kyllä homman pitää p...le pelata, jos siitä kerran maksaa!

Äänestä

Miksi olette niin riippuvaisia yhdestä postista kun niitä on muitakin.Kun yksi ei toimi niin toinen toimii jos kerran yhteys toimii? On Suomi24,Luukku ja Hotmail ja kaikki toimii

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei toimi kirjoitti:

ainakaan minulla tällä hetkellä, paikkakunta Riihimäki.
Viime aikoina luvattoman paljon ongelmia Soneralla, eräällä tutullani oli juuri Soneran nettiyhteys poikki peräti puolitoista viikkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu