Eli missähän hinnoissa liikutaan, kun pitäisi käydä otattamassa kissalta verikoe kilpirauhasarvojen seurantaa varten? Todennäköisesti selvitään ilman nukutusta, eli pelkkä verikoe ja tietysti sen analysointi. Viime kerralla katin tarkastus ja täydet verikokeet maksoivat 180 euroa, jossakin täytyy olla halvempaakin luulen.
Helsingissä asutaan.
Kissan kilpirauhasverikoe
8
3023
Vastaukset
- kattia sentään
Kannattaa soittaa vähän ympäri ja kysyä, kilpirauhaskokeen ei pitäisi olla karmean kallis. Kannattaa karttaa noita hienoimpia kliniikoita, ja myös yliopiston eläinklinikkaa, mielestäni siellä rahastetaan usein liian kovasti. Edullista hoitoa saa esim Hesyn: eläinlääkäriltä, Sopulitien kliniikalta ja Vetek on usein ollut aika edullinen.
Mutta kysy rohkeasti hintaa.- Miux
Pariin soittelinkin, hintahaarukka oli 60-110 euroa... päädyin tietty edullisimpaan, jonka mainitsitkin tuossa listassasi. Kiitos vinkeistä =)
- Ilmaisia kissoja tarjolla
Vie kissasi jollekkin metsästystä harrastavalle joka voi antaa sille vihtavuorenvitamiiniä ei maksa ku 1€/panos.
Sitte haet vaikka jostain maalaistalosta ilmaisen terveen pennun.- Elämän ystävä
Vetäse vihtavuoren laakis vaan omaan housuus SIKA!!!
- se
Elämän ystävä kirjoitti:
Vetäse vihtavuoren laakis vaan omaan housuus SIKA!!!
Kiivasta kunnallista keskustelua nyt myös sivustolla www.kuntani.fi
esim. paikkakuntasi eläinklinikoista - Anonyymi
Oot sä ääliö
- joku vaan
Itselleni kävi niin että jouduin odottelemaan hommieni alkamista tutun ylilääkärin huoneessa.
Tämä totesi että paita pois ja tutkimuspöydälle, teki täydellisen ultraäänitutkimuksen ja sanoi että terveitä ihmisiä ei olekaan vaan ainoastaan niitä joita ei ole tutkittu.
Löysi sitten kystan kilpirauhasesta, otti näytteen ja lähetti labraan. Myöhemmin ilmoitti että harmiton oli.
Ei maksua, kaipa oli jonkinlainen työpaikkaetu. Olin minäkin tosin sitä auttanut ihan ilmaiseksi. - Anonyymi
Juuri tulin kissani kanssa eläilääkäriltä ja kilpirauhaskontrolit tulevaisuudessa. Hinta täällä Turussa kuulemma 250 €😱
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648