Halutaan vuokrata ylläpitoa vastaan kesäksi (mahdollisesti myös pidemmäksi aikaa) poni tai hevonen toisen hevosen kaveriksi Hämeenkyröön.
Ostomahdollisuus myöhemmin?!
Oltava kiltti, helppo hoitaa ja liikennevarma!!
KIIRE!!!
Ostomahdollisuus myöhemmin?!
Oltava kiltti, helppo hoitaa ja liikennevarma!!
KIIRE!!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Seuraksi, mutta liikennevarma?
Kuinka paljon käytettäis?
Ratsastukseen vai mihin?
Mulla olis 12-vuotias, kiltti liikennevarma, rauhallinen (tiine) lv-tamma.. Mutta tosiaan kantavana, että kuinka raskasta käyttöä pitäisi kestää? Varsookin kesällä, mutta saa ja olis ihan hyvä jos liikutetaan varsankin kans, olen vain kiitollinen jos joku tahtoo puuhastella niiden kanssa! Oma aika kun ei oikein tahdo riittää..
Haen hevosta ihan vain seuraksi omalleni ja hepasta riippuen sellaiseen käyttöön kuin se sopii ja jaksaa, mitään erityisiä vaatimuksia ei ole (ajo ja/tai ratsastus).
Mutta vasta joskus tossa juhannuksen jälkeen kun heppa siirtyy omalle pellolle laiduntaan, eli koska olis varsomisaika?
Kuinka pitkäksi aikaa olet valmis antamaan vuokralle?
Varsoista mulla ei kyllä ole kokemusta (niiden opettamisesta)...