Teki Mouhijärvi

liittyy Vammalaan, Nokia oli vasta viimeisenä äänestyksessä Hämeenkyrön jälkeen.
Hyvä juttu että järki voitti,ymmärsivät ettei tuoksahtavaan punakaupunkiin kannatta liittyä.
7987
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vammala olis körttilä ja mouhijärviläisten ameriikka. eipä nuo paalin nostajat paremmasta tiedä, eikä nokialla moista liitosta olis ainakaan rivikansalaiset sulattaneet. tai en mä tiedä, kun puhun vain sitä mitä olen kuullut, eikä omaa mielipidettä ole, mutta hyvä näin.

Äänestä
  • kaupungista ollaan miältä naapurikaupungissa!!!
    on se hyvä että punikit ei joka paikas päätä asioista.

    Äänestä

  • Sää mitä Nokian kirjoitti:

    kaupungista ollaan miältä naapurikaupungissa!!!
    on se hyvä että punikit ei joka paikas päätä asioista.

    Tää oli selvä jo vuosia sitten, Mouhojärvee johtaa Keskusta ja Nokiaa taas jotkut muut. Poliittisiahan päätösiä nää on.

    Äänestä

  • Mikä Nokialla on punaista...onko Nokialla paljon punaisia autoja ?

    Äänestä

Ei kestä, kun Vammala(rautavesi) aletaan liittämään Nokiaan. Niin saadaan Vammalastakin taasen Punainen

Äänestä
  • näkemään, kyllä te saatte kaupunkianne kaupata, jospa joku teititkin huolisi.

    Äänestä

"Teki Mouhijärvi järkipäätös liittyy Vammalaan"
No niin teki. Ei Mouhijärvee kukaan muu olis huolinukkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkipäätös kirjoitti:

liittyy Vammalaan, Nokia oli vasta viimeisenä äänestyksessä Hämeenkyrön jälkeen.
Hyvä juttu että järki voitti,ymmärsivät ettei tuoksahtavaan punakaupunkiin kannatta liittyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu