Kuka sitä

oikein pitää, vai pitääkö enää kukaan? Yhdeltä tutulta jäi palkat saamatta monien muiden joukossa.
Äijä on kuulemma oikein viimeisen päälle huijari ja paskanpuhuja. Lupasi ja vannoi maksavansa, mutta ikinä ei rahoja näkynyt. Kohta on henkselit oven edessä, ellei ole jo. Sääli juttu koska paikasta oli kuulemma tulossa melko hyvä.
2855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei pidä enää kukaan, hetken piti yksi kaveri mutta sitten ne saivat köydet kiinni rantaan. Eli köydet sitä pitelee nytkyisin. Hyvin vissiin pysyy paikallaan.

Äänestä
  • kyseinen paatti on rakennusliiton toimesta maksamattomien palkkojen vuoksi saarrossa. eikä ole ainut liitto palkkoja hakemassa (rakennusliiton lisäksi ainakin pam, merimiesunioni). kaikenlaista muutakin maksamatonta on kyllä kaverilla...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hotellilaivaa kirjoitti:

oikein pitää, vai pitääkö enää kukaan? Yhdeltä tutulta jäi palkat saamatta monien muiden joukossa.
Äijä on kuulemma oikein viimeisen päälle huijari ja paskanpuhuja. Lupasi ja vannoi maksavansa, mutta ikinä ei rahoja näkynyt. Kohta on henkselit oven edessä, ellei ole jo. Sääli juttu koska paikasta oli kuulemma tulossa melko hyvä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu