OPEL VECTRAN IKKUNAVEIVI????

Minulla on -96 Opel Vectra ja ikkunaveivi pitäisi saada pois jotta voisin asentaa kaiuttimet oviin. Miten se lähtee irti? Yritin katsoa mutta en saanut sitä irti. Kiitos etukäteen!
61769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • En näe sokkaa siellä.

    Äänestä

  • yrfdfuyl kirjoitti:

    En näe sokkaa siellä.

    Kyllä se siellä on, on vain sen verran syvällä ku on tuota akselia vasten ja tuo kammen aluslaattaki on vähän edessä.

    Äänestä

  • Veekuus kirjoitti:

    Kyllä se siellä on, on vain sen verran syvällä ku on tuota akselia vasten ja tuo kammen aluslaattaki on vähän edessä.

    välistä vanhemmissa ainakin onnistui ruuvarilla tökätä sokka pois!

    Siihen on myös ikkunakampi työkalu olemassa ja muistaakseni biltemakin myy sellaista!

    Äänestä

on. ja laita se sokka siihen veiviin kiinni kun kasaat. se menee ihan painamalla takaisin kiinni.

Äänestä

ota pala kangasta ja vedä sokka sillä pois

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TIETÄMÄTÖN18 kirjoitti:

Minulla on -96 Opel Vectra ja ikkunaveivi pitäisi saada pois jotta voisin asentaa kaiuttimet oviin. Miten se lähtee irti? Yritin katsoa mutta en saanut sitä irti. Kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu