Niille jotka tietää:Myönsikö lääkäri helposti reseptin lääkkeisiin? Toimiko lääkitys sillain että ujous poistui? Kauan kuuri kesti ja minkälaisia lääkkeitä oli kyseessä?
Olen lukenut myös että suggestoterapia auttaisi ujoudesta eroon onko siittä kellään kokemuksia?
Olen lukenut myös että suggestoterapia auttaisi ujoudesta eroon onko siittä kellään kokemuksia?
Vastaukset 7
Vanhimmat
..ja selvitä ilman lääkkeitä. Lääkkeet voi auttaa, mutta haluatko syödä niitä läpi elmäsi? Lääkkeet ei poista itse syytä, vaan oireet. Monilla lääkkeillä on lisäksi sivuvaikutuksia, esim. jos ottaa joskus kaljaa tmv.
Etsiydy työhön tai harrastukseen jossa joudut asioimaan ihmisten kanssa.
Ujous on tottumattomuutta itseilmaisuun, kommunikointiin ja vuorovaikutukseen muiden kanssa. Em. 3 asiassa kehittyy mestariksi ainoastaan harjoittamalla niitä.
Ei kukaan ole seppä syntyessään, eikä ole kenestäkään alasimen herraa pillereillä tehty.
joutuu kyl yhtyy tän viestin kirjottajan kaa.
ite alotin kesätyöt ja sitä myötä on tottunut olemaan enemmän ihmisten kanssa ja saanut hieman lisää rohkeutta.
Niin eihän ujouteenkaan mitään poppaskonstia ole. En kyllä ajatellut mitään pillereitä alkaa syömään. Tarvitsee vaan edetä jotenkin uskon että jos löytäisin mukavan tytön jostain sekin voisi auttaa asiaa niin kävi yhdelle kaverillenikin.
Hei!
Mulla ainakin lääke auttoi pahimpaan ujouteen, jännittämiseen, itsetarkkailuun. Lääke auttaa myös ahdistukseen ja masennukseen eli tasaa negatiivisia tunnealoja( huom! ei turruta). Mun lääke on vanhanajan masennuslääke anafranil. Mä olin ennen lääkkeen käyttöä sairaseläkkeellä, mutta vähitellen kuntouduin ja pystyin opiskelemaan ja menemään töihin. Lääke ei poista kokonaan ongelmaa/ongelmia ja mulla on ollut myös terapia pitkään tukena, sillä puhuminen auttaa myös ongelmiin. Lääke ainakin vähentää jännittämistä ...
Ja kyllä mä ainakin käytän lääkettä koko elämäni ,kun sen avulla pystyn sosiaaliseen elämään!!!
Mitenkäs on te miehet jotka käytätte jotain lääkettä ujouteen, niin viekö ne lääkkeet seksihalut/kyvyt niin kuin oon jostain joskus lukenut??
Mulla lääke vaikeuttaa kiihottumista/orgasmin saamista jonkun verran - vaan välillä käytän pienempää määrää lääkettä, jolloin sivuvaikutuksetkin on lievempiä. Esim. parina päivänä peräkkäin jätän läääkkeen ottamatta.Kun olen lomalla tai viikonloppuna jne.