miten tuli antabus kohtaus!?

join la olutta. sunnuntai aamuna heräsin antabus reaktioon. sydänpumppasi täysiä ja oksennin kamalasti. olin myös aivan hikinen. tiedän että oli kohtaus, olen ennenkin kokenut sen. 1kk sitten lopetettu antabus ja nyt tuli kohtaus vaikkei esim. viikko sitten tullut. WHAT THE...?
2884
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"..sydänpumppasi täysiä ja oksennin kamalasti. olin myös aivan hikinen."

Noinhan se laskuhumala/alkava krapula joskus toimii minullakin, vaikka Antabusta ei ole käyttänyt ikinä.
Tuollaisessa tilanteessa veren sokeri on tosi alhaalla, ja yksi hedelmä tai sokeri yleensäkin korjaa pahimman nopeasti.
Olotilaan liittyivät kovat lihasjännitykset/kireä olo, ja poikkeuksellisen kova hikoileminen, eikö vain?
Veren sokeri sinulla heittelee.

Äänestä

Tuttu juttu - 2 viikkoa ilman Antabusta ja ei mitään reaktiota kun join alkoholia. Pari päivää myöhemmin ravintolassa alkoi nuppi punoittaa sydän hakata....ei muuta kuin nopeasti kotiin.
Vaikea sanoa mistä johtuu...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelokasmanni kirjoitti:

join la olutta. sunnuntai aamuna heräsin antabus reaktioon. sydänpumppasi täysiä ja oksennin kamalasti. olin myös aivan hikinen. tiedän että oli kohtaus, olen ennenkin kokenut sen. 1kk sitten lopetettu antabus ja nyt tuli kohtaus vaikkei esim. viikko sitten tullut. WHAT THE...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu