Tuntuu siltä, että viimein olen löytänyt miespuolisen henkilön, joka on luonteeltaan mitä ihanin, fiksu, hellä, hauska, syvällinen...
Miten on? Tuntevatko jousimiesmiehet usein vetoa oinasnaisiin? Tuntuu, että pakahdun tunteideni ristiriitaisuuteen ja tiedottomuuteeni siitä, mitä hän tuntee minua kohtaan.
Jousimies
3
950
Vastaukset
- Embura
Hei!
Kaikissa "ohjeissa" oinaat ja jousimiehet sopivat mitä parhaiten yhteen. Itse olen myös oinasnaikkonen. Olen jutellut paljon jousimiehen kanssa ja molemmat olemme tajunneet että samalla aaltopituudella liikutaan. Meillä kahdella tietysti omat onkelmat ettei seurustelemaan ruveta mutta hirmusta flirttiä puolin ja toisin.
Fyysiset puolet kohtaavat näillä merkeillä! :) (poikkeuksiakin tietysti voi olla)
Mutta uskoa vain, nämä merkit sopivat yhteen.
Eli toisin sanoen; Anna palaa! ;D - Jousimies....
Olen seurustellut oinas naisen kanssa N.10v ja sanoisin että mikään ei ole täällä maanpäällä parempi vaihtoehto kuin jousimies oinas... Meillä ainakin toimi paremmin kuin hyvin.. Itse mokasin kyllä kun lähdin toisen naisen mukaan ja v...ttaa vieläkin. jo 10v:tta mennyt..
- oinaana ja naisena
Tosi rohkaisevaa tietoa. Olen oinasN ja kaikki aiemmat elämäni miehet on olleet jostain selittämättömästä syystä neitsytM:ä lukuun ottamatta yhtä onnetonta rajua rakastumista kalatM:een. Silti entisistä on aina jäänyt tunne, että jotain puuttuu ja etten oikein pääse olemaan ihan oma itseni. On ollut liikaa pinnan alla kytevää ja tukahdutettua. Nyt on sitten elämääni kävellyt jousimiesM. Tämä on ihan uusi kokemus, mutta jotenkin tuntuu että ymmärrän häntä ja asiat loksahtavat kuin luonnostaan yhteen. Emme ole enää ihan nuoria, vaan molemmilla on elämät, suhteet ja avioliitot takana. Minulle sopii mainiosti se, että jouskari tarvitsee tilaa, niin minäkin omaani. Olemme itsenäisiä, mutta silti pääsemme hyvään läheisyyteen toistemme kanssa. On huumoria ja suoruutta. On oivaltavia ja hyviä keskusteluja kaikenlaisista aiheista, ei tunnut olevan tabuja ollenkaan. Ja mikä mukavinta; olemme molemmat aktiivisia ja liikkuvia ja avoimia monille asioille. Tähdille kiitos jousimiesM:stä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343996
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951306Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681195Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51051- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333924Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39902