Huomasin tässä muutama viikko sitten oikeassa reidessä halkaisijaltaan noin 3 senttimetriä olevan patin. Sitä en tiedä mistä patti on tullut. Patti ei tunnu aralta, mutta aion silti mennä lääkäriin.
Lisäksi voin kertoa, että syyhyän herkästi. Muistan vain kun eräs syöpäpotilas sanoi telkkarissa ensioireiksi syyhyämisen. Onkohan tämä nyt syöpää vai mitä tämä kaikki on?
Lisäksi voin kertoa, että syyhyän herkästi. Muistan vain kun eräs syöpäpotilas sanoi telkkarissa ensioireiksi syyhyämisen. Onkohan tämä nyt syöpää vai mitä tämä kaikki on?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Luulen, että tuo on rasvapatti, mutta käy lääkärillä varmuuden vuoksi. Jos kehoon tulee outoja patteja, on syytä mennä heti lääkärille.
Mulla on itselläni pari rasvapattia ja ne ovat täysin vaarattomia. Aion kuitenkin leikkauttaa kädessä olevan patin pois, koska se on ikävässä paikassa.
Ehkä se tosiaan on vaan rasvapatti?
Tosiaan uskoisin sen olevan rasvapatti. Niitä voi tulla mihin tahansa kehoon, sedälläni oli päässä kananmunankokonen..Mutta tosiaan lääkärissä kannattaa käydä jo ihan senkin takia että saat itse mielenrauhan.
Ihmisellä kuitenkin on useita patteja kehossa, ja heti kun yhden niistä sattuu löytämään niin heti epäillään aina sitä pahinta..Mutta hyvä se on silti käydä näyttämässä:) Äläkä lueskele enää enempää netistä syöpään liittyviä oireita, kohta huomaat että ne kaikki täsmää suhun;)
Toisessa reidessä pari pientä pattia. Ovat olleet siinä samankokoisina jo vuosikaudet. Tuskin leikkautan, sillä reisi on aika hankala paikka. Käsivarresta joskus poistettiin rasvapatti ja haavan paraneminen oli hivenen hidasta hematoomineen.
Nyt mennään taas näihin suomen kielen vivahteisiin ja murteisiin, mutta tarkistan ihan sillä että olenko ymmärtänyt oikein!?
Itselläni on MIELIKUVA että sitä rintaa, missä syöpä sitten oli, olisi kutissut aika paljon... Nythän tietysti olen paniikissa heti kun jostain kutiaa...